iGostyn.pl reklamy
Gmina Krobia

Umowa na termomodernizację kolejnych gminnych obiektów

Zdjęcie: Facebook/Gmina Krobia

W najbliższym czasie rozpocznie się termomodernizacja kolejnych budynków oświatowych na terenie gminy Krobia.

22 marca krobski samorząd oraz firma RAF-MAL Zakład Usługowo-Remontowy Rafał Piotrowski z Gostynia podpisały bowiem umowę na realizację inwestycji związanej z termomodernizacją budynku Szkoły Podstawowej w Pudliszkach oraz budynku Przedszkola Samorządowego przy ulicy Szkolnej w Pudliszkach. Złożona przez wykonawcę robót oferta opiewa na sumę 2 881 977,58 zł, z czego wartość dofinansowania pozyskanego z Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych Polski Ład stanowi kwota 2 737 878,70 tys. zł.
 
W przypadku obiektu szkolnego roboty budowlane obejmować będą modernizację tzw. starego budynku, w którym planuje się ocieplenie ścian zewnętrznych oraz dachu, wymianę stolarki, przystosowanie budynku dla potrzeb osób z niepełnosprawnością, przebudowę pomieszczeń oraz wykonanie schodów zewnętrznych. Z kolei w przypadku obiektu przedszkola wykonane zostaną prace obejmujące ocieplenie ścian zewnętrznych i dachu, remont tarasu i dojść do budynku, a także remont sal przedszkolnych.
 
Głównym celem obydwu inwestycji jest przede wszystkim doprowadzenie do zmniejszenia zużycia energii, co wpłynie pozytywnie na środowisko naturalne i przyczyni się do obniżenia kosztów utrzymania budynków. Niemniej ważnym aspektem jest również poprawa estetyki mocno zdegradowanych pod względem technicznym elewacji obu budynków, a w przypadku budynku przedszkolnego również tarasu, którego funkcjonowanie z tych względów jest mocno ograniczone. Zgodnie z podpisaną umową inwestycja powinna zostać zakończona w listopadzie bieżącego roku.

 

Źródło: Facebook/Gmina KrobiaTworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również


mobilny żuraw gostyń

reklama w internecie

POLUB NAS NA FACEBOOKU

reklama w sieci gazet

zamów reklamę