iGostyn.pl reklamy
Z policji

Upatrzył sobie sieć marketów, kradł głównie papierosy i alkohol

Zdjęcie: KPP Gostyń

Do 5 lat pozbawienia wolności grozi 28-letniemu podejrzanemu o kradzieże w marketach. Mężczyzna wykorzystując nieuwagę sprzedawców i klientów kradł papierosy i alkohol, po czym odjeżdżał wypożyczonym samochodem. Wobec sprawcy został zastosowany dozór policyjny oraz poręczenie majątkowe.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Gostyniu zostali powiadomieni o kradzieżach w dwóch marketach, do których doszło 30 grudnia 2021 roku. W jednym z nich złodziej pojawił się około południa. Wykorzystał nieuwagę pracowników oraz klientów marketu i zabrał karton wypełniony papierosami, który znajdował się w pobliżu kasy. Jego łupem padło 400 opakowań papierosów i tytoniu oraz kilkadziesiąt wkładów tytoniowych o łącznej wartości 6 tysięcy złotych. Tego samego dnia zawitał do kolejnego marketu, oddalonego o kilkanaście kilometrów. Tam ukradł kilka butelek drogich alkoholi, które schował pod odzieżą. Market wycenił straty na kwotę 570 złotych.

 

Kryminalni z gostyńskiej komendy w ramach prowadzonych działań operacyjnych ustalili, że za kradzieżami stoi 28-letni mieszkaniec Wrocławia. Mężczyzna został zatrzymany w swoim mieszkaniu.

 

Jak ustalili śledczy mężczyzna ma na sumieniu o wiele więcej kradzieży. W ciągu 2021 roku odwiedził kilkadziesiąt marketów tej samej sieci, mieszczących się na terenie województwa wielkopolskiego oraz województw sąsiadujących. Kradł głównie papierosy i alkohol. 28-latek na miejsce przestępstwa przyjeżdżał wypożyczonymi samochodami.

 

Do chwili obecnej mężczyźnie przedstawiono dwa zarzuty kradzieży na terenie powiatu gostyńskiego. Śledczy uzupełniają i gromadzą materiał dowody, aby móc przedstawić 28-latkowi kolejne zarzuty. Prokurator zdecydował o zastosowaniu wobec podejrzanego środka zapobiegawczego w postaci policyjnego dozoru oraz poręczenia majątkowego. 

Źródło: KPP GostyńTworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również


CERMOTOR

mobilny żuraw gostyń

OKNA MARCINKOWSKI

reklama w internecie

POLUB NAS NA FACEBOOKU

reklama w sieci gazet

zamów reklamę