iGostyn.pl reklamy
Zdrowie

Urząd pracy może wyrejestrować bezrobotnego ze względu na chorobę

Osoba zarejestrowana w urzędzie pracy, jako bezrobotna zobowiązuje się do bycia osobą zdolną do pracy i gotową do jej podjęcia w każdej chwili. Oznacza to, że nie może ona mieć innego zajęcia, które by to blokowało. Bezrobotny też może zachorować, tylko jak w tym przypadku wyglądają przepisy?

Osoba rejestrujące się w urzędzie pracy, jako bezrobotna musi wykazać się zdolnością do pracy. Co w praktyce oznacza gotowość do zatrudnienia w każdym czasie. Jeśli są prace, których bezrobotny nie może wykonywać, ze względu na stan zdrowia, musi wykazać specjalne zaświadczenie od lekarza. Nie wpłynie to na prawo do rejestracji. Zdarza się też, że osobę zarejestrowaną w urzędzie dopadnie choroba. Co wtedy?

 

Obecnie mamy do czynienia ze zwolnieniami elektronicznymi, więc urząd otrzyma informację o naszym chorobowym. Po jego zakończeniu należy zgłosić się do placówki w celu potwierdzenia zdolności i gotowości do podjęcia zatrudnienia.

 

Za długotrwałe zwolnienie można stracić status osoby bezrobotnej. Urząd ma prawo wyrejestrować bezrobotnego, który jest niezdolny do pracy na skutek choroby lub przebywania w zakładzie lecznictwa odwykowego przez nieprzerwany okres 90 dni. Nie dotyczy to kobiet w ciąży.
Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również


reklama w internecie

POLUB NAS NA FACEBOOKU

reklama w sieci gazet

zamów reklamę