iGostyn.pl reklamy
KPP Gostyń

Uszkodził pomnik. Okazało się, że odpowiada też za liczne kradzieże

Zdjęcie: KPP Gostyń

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Gostyniu zatrzymali 70-letniego mieszkańca powiatu śremskiego, który uszkodził pomnik na cmentarzu powodując straty w wysokości 5 tys. złotych. W trakcie czynności funkcjonariusze ustalili, że odpowiada on także za liczne kradzieże wkładów elektrycznych z różnych nagrobków. Mężczyźnie grozi kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Gostyniu zostali zawiadomieni o uszkodzeniu pomnika na cmentarzu w Kunowie. Straty zostały oszacowane na kwotę 5 tys. złotych.

Sprawą niezwłocznie zajęli się kryminalni, którzy ustalili, że za uszkodzony pomnik odpowiada 70-letni mieszkaniec powiatu śremskiego. Mężczyzna umyślnie kopiąc pomnik uszkodził dwie pionowe płyty oraz lampkę wieczną na stałe przytwierdzoną do pomnika.

W trakcie czynności funkcjonariusze ustalili również, że od marca do maja br. ten sam mężczyzna ograbił nieustaloną ilość grobów z wkładów elektrycznych.

70-latek usłyszał zarzut znieważenia spoczynku zmarłego poprzez kopanie i uszkodzenie pomnika oraz ograbienia miejsca spoczynku nieustalonej ilości osób. Mężczyźnie grozi kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Źródło: KPP Gostyń
Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również


WALBET

PIOTROWSCY - MAXSERWIS KROTOSZYN

mobilny żuraw gostyń

OKNA MARCINKOWSKI

reklama w internecie

POLUB NAS NA FACEBOOKU

reklama w sieci gazet

zamów reklamę