iGostyn.pl reklamy
Straż pożarna

Uszkodzone dachy i powalone drzewa po wczorajszej wichurze

Zdjęcie: Facebook/OSP Borek Wielkopolski

Wczorajsza wichura, która przeszła nad Polską dała się również we znaki powiatowi gostyńskiemu. W związku z nią strażacy podjęli 15 interwencji.

 

Najwięcej, bo aż 9 zdarzeń, dotyczyło powalonych drzew, 4 związane były z uszkodzonymi dachami, 1 z uszkodzoną linią energetyczną oraz również 1 z zalanym obiektem.

 

5 interwencji odnotowano w gminie Borek Wielkopolski, po 3 interwencje w gminach Gostyń, Krobia i Poniec oraz 1 w gminie Piaski.

 


Łącznie w działaniach związanych z wichurą, która przeszła nad powiatem gostyńskim w poniedziałek, 17 stycznia, brało udział 17 zastępów z PSP i OSP, składających się z 75 strażaków.

 

Jakie m. in. zdarzenia odnotowano?

 

W miejscowości Głoginin (gmina Borek Wielkopolski) doszło do zerwania poszycia dachowego na budynku gospodarczym. Również w Maksymilianowie doszło do uszkodzenia dachu na budynku gospodarczym, a w Cielmicach na budynku mieszkalnym.

 

Z kolei na ul. Strzeleckiej w Piaskach interweniowano przy niebezpiecznie pochylonym drzewie znajdującym się przy jednym z budynków.

 

Na trasach Stara Krobia  - Domachowo, Rogowo - Niepart usuwano powalone drzewa. Przy ul. Poznańskiej w Krobi interweniowano przy uszkodzonym dachu na budynku mieszkalnym.
Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również


CERMOTOR

mobilny żuraw gostyń

OKNA MARCINKOWSKI

reklama w internecie

POLUB NAS NA FACEBOOKU

reklama w sieci gazet

zamów reklamę