iGostyn.pl reklamy
Z powiatu

Utrudnienia na drodze Gola – Klony. Od czwartku objazd

Od 3 sierpnia rozpocznie się remont nawierzchni na drodze Gola – Klony. Wykonawcą zadania jest konsorcjum MIRBUD S.A oraz KOBYLARNIA S.A. Prace związane są z przygotowaniem do rozpoczęcia budowy obwodnicy drogi krajowej nr 12 i są wynikiem porozumienia podpisanego pomiędzy powiatem gostyńskim a konsorcjum. Na czas remontu odcinek będzie zamknięty. Wyznaczono objazdy.

Podpisany pomiędzy powiatem a konsorcjum dokument ustala warunki zamknięcia dróg powiatowych na czas realizacji inwestycji: ,,Zaprojektowanie i budowa obwodnicy miejscowości Gostyń w ciągu drogi krajowej nr 12”. Dotyczy on dwóch dróg powiatowych: Stary Gostyń – Gola oraz od krajowej ,,12” do Kosowa. Dzięki temu wykonawca uniknie konieczności budowania dodatkowych bypassów, które stanowiłyby drogi dojazdowe do prowadzonej inwestycji.

Kobylarnia S.A. zobowiązała  się w zamian do remontu drogi powiatowej nr 4784P na części odcinka Gola – Klony. Zgodnie z założeniami, ma to nastąpić jeszcze przed zamknięciem wyżej wspomnianych odcinków.

Jak informuje wykonawca, prace ruszą już 3 sierpnia. W tym czasie w obrębie prowadzonego remontu wprowadzona zostanie tymczasowa organizacja ruchu i wyznaczony objazd przez Stary Gostyń.

Źródło: Starostwo Powiatowe w GostyniuTworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również


CERMOTOR

mobilny żuraw gostyń

OKNA MARCINKOWSKI

reklama w internecie

POLUB NAS NA FACEBOOKU

reklama w sieci gazet

zamów reklamę