iGostyn.pl reklamy
Z policji

Uwaga na fałszywe banknoty!

Zdjęcie: KMP Leszno/Monika Żymełka
Policjanci zatrzymali trzy osoby, które płaciły w sklepie za zakupy souvenirami przypominającymi polskie banknoty płatnicze. Warto wiedzieć, na co zwrócić uwagę, aby nie dać się oszukać.

17 stycznia br. leszczyńska policja otrzymała informację od przedstawicielki jednego ze sklepów spożywczych w dzielnicy Gronowo o oszustwach dokonanych w ich obiekcie. Z zawiadomienia wynikało, że w trakcie dwóch dni jedna z klientek pięciokrotnie wprowadziła w błąd ekspedientki sklepu, płacąc za zakupy banknotami o nominale 200 złotych łudząco podobnymi do prawdziwych pieniędzy, opatrzonych napisem SOUVENIR.

 

Policjanci ustalili, że co prawda płatności w sklepie dokonywała jedna i ta sama osoba, ale na zewnątrz w samochodzie czekał na nią młody kierowca z pasażerką. Funkcjonariusze ustalili, że sprawcami tymi oszustw są mieszkańcy Leszna, kobiety w wieku 27 i 36 lat oraz mężczyzna w wieku 21 lat.

 

23 stycznia br. wszystkie osoby zostały zatrzymane przez policjantów, po czym usłyszały zarzuty dokonania oszustw. Już następnego dnia Prokuratura Rejonowa w Lesznie zastosowała wobec wszystkich podejrzanych policyjne dozory i poręczenia majątkowe. Grozi im do 8 lat więzienia.

 

 

Banknoty na powyższym zdjęciu do złudzenia przypominają obowiązujące w Polsce środki płatnicze. Warto zauważyć, że w miejscu, w którym zwykle znajduje się numer banknotu (w tym przypadku dodatkowo również na odwrocie banknotu) umieszczono napis "SOUVENIR" oraz informację, że "nie jest środkiem płatniczym".

Źródło: KMP Leszno/Monika Żymełka
Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również


WALBET

PIOTROWSCY - MAXSERWIS KROTOSZYN

mobilny żuraw gostyń

OKNA MARCINKOWSKI

reklama w internecie

POLUB NAS NA FACEBOOKU

reklama w sieci gazet

zamów reklamę