iGostyn.pl reklamy
Ważne sprawy

Uwaga! Woda nadaje się do spożycia tylko po przegotowaniu!

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Gostyniu wydała komunikat w sprawie jakości wody z wodociągu w Krzyżankach. Woda nadaje się do spożycia tylko po przegotowaniu!

Komunikat Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Gostyniu z dnia 02.07.2024 r. w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi

Dotyczy: jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi z wodociągu publicznego w Krzyżanki, zaopatrującego w wodę mieszkańców miejscowości:

gm. Pępowo: Krzyżanki, Gębice, Krzekotowice, Skoraszewice, Magdalenki, Pępowo (cześć miejscowości – ul. Kobylińska, ul. Powstańców Wlkp. – połowa ulicy od strony m. Krobia), Anielin, Czeluścinek,
gm. Krobia: Chwałkowo, Posadowo, Potarzyca.

 

Na podstawie przeprowadzonych badań kontrolnych jakości wody Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Gostyniu informuje, iż jakość wody z wodociągu publicznego Krzyżanki, 63-830 Pępowo uległa pogorszeniu pod względem bakteriologicznym w zakresie bakterii grupy coli oraz ogólnej liczby mikroorganizmów w 22℃ po 72 godzinach inkubacji i odbiega od wymagań obowiązującego rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 7 grudnia 2017 r. w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi (Dz. U. 2017 r., poz. 2294).


Woda nadaje się do spożycia tylko po przegotowaniu.


Trwają prace mające na celu przywrócenie jakości wody spełniającej wymagania określone w rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia 7 grudnia 2017 roku w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi (Dz. U. z 2017 r. poz. 2294).
Z uwagi na prowadzoną dezynfekcję może nastąpić pogorszenie smaku i zapachu wody ze względu na zwiększoną zawartość chloru w wodzie. Woda może być używana do celów sanitarnych.


Woda nadaje się do spożycia tylko po przegotowaniu.

Informacja dotycząca jakości wody obowiązuje do czasu wydania kolejnego komunikatu.

Źródło: Powiatowa Stacja Sanitarno- Epidemiologiczna w Gostyniupasek reklama


Czytaj również


WALBET

PIOTROWSCY - MAXSERWIS KROTOSZYN

mobilny żuraw gostyń

OKNA MARCINKOWSKI

reklama w internecie

POLUB NAS NA FACEBOOKU

reklama w sieci gazet

zamów reklamę