iGostyn.pl reklamy
Z policji

W Borku Wielkopolskim uczyli się udzielania pierwszej pomocy

Zdjęcie: KPP Gostyń

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Gostyniu już jakiś czas temu przystąpili do projektu Leszczyńskiej Akademii Bezpieczeństwa, której pomysłodawcą i inicjatorem jest Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Lesznie. W projekcie bierze udział kilka szkół z powiatu gostyńskiego m. in. Zespół Szkolno – Przedszkolny w Borku Wielkopolskim, w których policjanci oraz strażacy przeprowadzili zajęcia z pierwszej pomocy przedmedycznej.

Projekt ,,Leszczyńska Akademia Bezpieczeństwa” zwraca szczególną uwagę na potrzebę kształtowania wśród dzieci i młodzieży prawidłowych postaw, w obszarze bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a przede wszystkim udzielania pierwszej pomocy. Akademia Bezpieczeństwa ma na celu łamanie barier i strachu przy udzielaniu pierwszej pomocy metodą resuscytacji krążeniowo - oddechowej oraz z wykorzystaniem defibrylatora AED.

Policjanci z KPP w Gostyniu zajmujący się profilaktyką społeczną wspólnie ze strażakami z KP PSP w Gostyniu odwiedzili uczniów Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Borku Wielkopolskim.

W trakcie zajęć policjanci i strażacy uczyli jak należy udzielać pierwszej pomocy przedmedycznej oraz jak zachować się na miejscu zdarzenia. Zwrócili uwagę na to, że najważniejsze zawsze jest ich własne bezpieczeństwo, następnie ustalenie okoliczności, osób poszkodowanych, wezwanie pomocy oraz przystąpienie, w razie potrzeby do resuscytacji. Dzieci przy pomocy fantomu ćwiczyły RKO, mogły użyć defibrylatora AED, nauczyć się pozycji bocznej bezpiecznej oraz przećwiczyć wszystkie czynności.

Wszystkie dzieci na zakończenie spotkań otrzymały certyfikat ukończenia  Leszczyńskiej Akademii Bezpieczeństwa.

Źródło: KPP Gostyńpasek reklama


Czytaj również


WALBET

PIOTROWSCY - MAXSERWIS KROTOSZYN

mobilny żuraw gostyń

reklama w internecie

POLUB NAS NA FACEBOOKU

reklama w sieci gazet

zamów reklamę