iGostyn.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iGostyn.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iGostyn.pl

Reklama - COLORSHIRT.PL - Nadruki na koszulki, gadżety reklamowe z nadrukiem dla firm

PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Gostyniu.

Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu gostyńskiego.


Sportowe wydarzenia z powiatu ostrowskiego. Poznajcie relacje z rozgrywek ligowych, a także ze szkolnych zmagań i potyczek na osiedlowych boiskach.

Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu gostyńskiego.

iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie

Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu gostyńskiego.
Z policji

W Hutniku wystawa poświęcona Policji

2019-07-26 09:30:37

Zdjęcie: KPP Gostyń/M. Curyk
Do środy w Gostyńskim Ośrodku Kultury „Hutnik” można obejrzeć wystawę zdjęć oraz eksponatów poświęconą Policji. Wystawa została przygotowana w związku z przypadającym w tym roku jubileuszem 100-lecia Powołania Policji Państwowej.

Ekspozycja ukazuje historię od Policji Państwowej poprzez Policję Granatową, Milicję Obywatelską aż po współczesnych policjantów. Każda z ekspozycji przedstawia przegląd umundurowania jak i przegląd sprzętu wykorzystywanego przez służbę bezpieczeństwa. Nie zabrakło też martyrologii policjantów zamordowanych na nieludzkiej ziemi w sowieckich obozach specjalnych NKWD wiosną 1940 roku. Na wystawie można podziwiać czapki policyjne z Europy i ze świata, które pochodzą z kolekcji byłego komendanta Policji Ryszarda Balczyńskiego.

 

Wprowadzeniem do wystawy są fotografie wyeksponowane w holu Ośrodka Kultury, które ilustrują wybrane obszary funkcjonowania Policji z okresu dwudziestolecia międzywojennego, wśród nich nie zabrakło fotografii Policji Państwowej z powiatu gostyńskiego.

 

Wystawa została przygotowana przez Policjantów i pracownika cywilnego gostyńskiej komendy tj. Annę Karolczak, asp. sztab. Monikę Curyk, asp. sztab. Jarosława Godniaka oraz st. sierż. Marka Balczyńskiego a także Krzysztofa Głowacza z Grupy Rekonstrukcji Historycznej KG MO 44/90. Eksponaty pochodzą z prywatnych zbiorów mieszkańców powiatu gostyńskiego. Natomiast prezentowane zdjęcia powiatu gostyńskiego zostały pokazane dzięki uprzejmości gaso.pl

 

Wszyscy zainteresowani mogą obejrzeć wystawę w sali nr 10 Gostyńskiego Ośrodka Kultury „Hutnik”, który pomógł w realizacji wystawy. Do przyszłej środy od 8.00 do 15.00 będzie można obejrzeć ekspozycję.

 

Źródło: KPP Gostyń/M. CurykW tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.

Autopromocja - Masz temat? Napisz list do naszej redakcji!


Autopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki

Autopromocja - Informator Ślubny - Organizacja, tradycje, porady


Informacje na temat edukacji w Gostyniu i okolicy.

Informacje na temat wydarzeń kulturalnych w Gostyniu i okolicy.

Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu gostyńskiego.iGostyn.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - igostyn.pl