iGostyn.pl reklamy
Gmina Gostyń

W marcu będą sprawdzać, czy budynki posiadają tabliczki z numerem

Zdjęcie: Zdjęcie poglądowe

Straż Miejska w Gostyniu Przypomina mieszkańcom o obowiązku umieszczenia tabliczki z numerem nieruchomości. Właściwe oznaczenie ułatwia lokalizację danego budynku, a także ma wpływ na nasze bezpieczeństwo. Brak tabliczki z numerem porządkowym może powodować trudności z dotarciem służb ratowniczych pod wskazany adres.

Kwestię tę regulują przepisy ustawy z dnia 17 maja 1989 roku Prawo geodezyjne i kartograficzne. Zgodnie z art. 47 b tego aktu prawnego, właściciele i zarządcy nieruchomości zabudowanych mają obowiązek umieszczania w widocznym miejscu na ścianie frontowej budynku tabliczki z numerem porządkowym. Na tabliczce, oprócz numeru porządkowego, zamieszcza się również nazwę ulicy lub placu. W miejscowościach nieposiadających ulic, placów, osiedli, oprócz numeru porządkowego umieszcza się nazwę miejscowości.

W przypadku, gdy budynek położony jest w głębi ogrodzonej nieruchomości, tabliczkę z numerem porządkowym umieszcza się dodatkowo również na ogrodzeniu.

Ustawa nie narzuca koloru, wielkości oraz wzoru tabliczki, zobowiązuje natomiast do umieszczenia na niej numeru budynku, nazwy ulicy, placu, osiedla bądź miejscowości.

W marcu 2023 roku strażnicy miejscy w ramach akcji „Pamiętaj o numerze nieruchomości” będą sprawdzać czy mieszkańcy pamiętają i stosują się do obowiązku umieszczania na swoich budynkach tabliczek z numerami.

Źródło: gostyn.plTworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również


CERMOTOR

mobilny żuraw gostyń

OKNA MARCINKOWSKI

reklama w internecie

POLUB NAS NA FACEBOOKU

reklama w sieci gazet

zamów reklamę