Zakończyła się istotna inwestycja stanowiąca kolejny etap modernizacji układu komunikacyjnego Gostynia. W środę, 17 czerwca 2026 roku w godzinach popołudniowych otwarty i oddany do użytku został łącznik od ul. Leszczyńskiej do ul. Górnej.
Droga ta powstała znacznie przed terminem, gdyż zakończenie prac planowano na połowę sierpnia. Nowy odcinek ma długość ponad 660 metrów i przebiega od Alei Niepodległości przez tereny rolnicze aż do Ronda im. Józefa Zeidlera. To nowe połączenie znacznie usprawni ruch drogowy, ułatwiając m.in. dojazd do strefy gospodarczej w Czachorowie i odciążając tym samym centrum miasta, zwłaszcza w godzinach szczytu. Mieszkańcy zyskali także wygodniejsze i krótsze połączenie z najważniejszymi punktami miasta.
W ramach zadania wybudowano jezdnię o szerokości 7 metrów, ciąg pieszo-rowerowy, nowoczesne oświetlenie LED oraz odpowiednią infrastrukturę odwodnieniową. Przy drodze powstało również miejsce postojowe przeznaczone do ważenia pojazdów przez Inspekcję Transportu Drogowego.
Wykonawcą inwestycji była firma Patryk Borowczyk Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe z Krobi, która zrealizowała zadanie za kwotę niemal 5 mln złotych, z czego blisko połowę stanowiło dofinansowanie uzyskane z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.
W związku ze zmianą organizacji ruchu - Aleja Niepodległości wraz z łącznikiem stały się drogą z pierwszeństwem przejazdu, a odcinek od skrzyżowania z ul. Leszczyńską do Alei Niepodległości drogą podporządkowaną - należy zachować szczególną ostrożność podczas przejazdu i zwracać uwagę na aktualne oznakowania drogowe.




















