iGostyn.pl reklamy
Z policji

W samochodzie ujawnili metamfetaminę i marihuanę

Zdjęcie: KPP Gostyń

Gostyńscy kryminalni wraz z policjantami z Posterunku Policji w Krobi oraz Posterunku Policji w Poniecu zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy posiadali ponad 400 gram substancji zabronionych.

7 kwietnia kilka minut po godzinie 23.00 funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Gostyniu wraz z policjantami z Posterunków Policji zatrzymali do kontroli drogowej w miejscowości Krobia na ul. Ponieckiej pojazd marki Volkswagen, którym według posiadanych informacji mieli przemieszczać się mężczyźni ze znaczną ilością narkotyków. W pojeździe znajdowało się pięć osób. W trakcie prowadzonych przez umundurowanych policjantów czynności dwaj pasażerowie zaczęli zachowywać się bardzo nerwowo. W trakcie kontroli osobistej 21-latka z powiatu gostyńskiego policjanci ujawnili substancje zabronione w postaci metamfetaminy w ilości ponad 20 gramów oraz marihuanę w ilości prawie 2 gramów. Wykonując kolejne czynności procesowe na miejscu funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego KPP Gostyń ujawnili w skrzynce z bezpiecznikami pojazdu Volkswagen woreczek foliowy z zawartością zbrylonej substancji, którą okazała się być metamfetamina w ilości 385 gramów. Gostyńscy kryminalni ustalili, że ujawniona substancja należy do 19-letniego mieszkańca powiatu gostyńskiego. U pozostałych osób nie ujawniono substancji ani innych przedmiotów zabronionych.

21-latek usłyszał zarzut dotyczący posiadania substancji psychotropowej tj. o czyn z art. 62§1 Ustawy o Przeciwdziałaniu Narkomanii za co grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 3.

19-latek natomiast usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości substancji psychotropowej tj. o czyn z art. 62§2 Ustawy o Przeciwdziałaniu Narkomanii za co grozi mu kara pozbawienia wolności od roku do 10 lat. Wobec tego mężczyzny zastosowany został również dozór Policji oraz poręczenie majątkowe.

Źródło: KPP Gostyńpasek reklamaCzytaj również


WALBET

PIOTROWSCY - MAXSERWIS KROTOSZYN

mobilny żuraw gostyń

OKNA MARCINKOWSKI

reklama w internecie

POLUB NAS NA FACEBOOKU

reklama w sieci gazet

zamów reklamę