iGostyn.pl reklamy
Gostyń

Wakacyjne remonty w placówkach oświatowych

Zdjęcie: gostyn.pl
Jak co roku, gdy tylko uczniowie rozpoczęli wakacje, w placówkach oświatowych gminy Gostyń nastał okres wzmożonych prac remontowych.

Najdroższe remonty wykonano w Szkole Podstawowej nr 5 i w Przedszkolach Miejskich nr 1 i nr 5. W szkole przebudowano wewnętrzną instalację hydrantową wraz z wymianą hydrantów przeciwpożarowych za blisko 70 tys. zł. W Przedszkolu nr 1 najkosztowniejsza okazała się wymiana nawierzchni części podwórka, która wyniosła ponad 63 tys. zł, natomiast w „piątce” prace związane z pierwszym etapem remontu łazienki dla dzieci za 24 tys. zł i wymianą hydrantów za 11 tys. zł.

Zmiany nastąpiły także w innych gminnych placówkach. W Szkole Podstawowej nr 1 wyremontowano część dachu na najstarszym budynku, wyposażono nowy oddział przedszkolny w meble oraz wymieniono wykładziny w salach lekcyjnych. W „dwójce” wymieniona została cześć dachu i wyremontowano uczniowskie toalety. Natomiast w „trójce”, we wrześniu, kolejni uczniowie otrzymają szafki na przybory szkolne.

Dobiegają końca prace w Przedszkolu Miejskim nr 4. Dzięki gminnej inwestycji placówka powiększy się o salę zajęciową z szatnią, pomieszczenie magazynowe i sanitariaty. Obiekt dostosowany zostanie także do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

Na remonty w gminnych placówkach oświatowych przeznaczono ponad 360 tys. zł.

Źródło: gostyn.plTworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również


WALBET

PIOTROWSCY - MAXSERWIS KROTOSZYN

mobilny żuraw gostyń

OKNA MARCINKOWSKI

reklama w internecie

POLUB NAS NA FACEBOOKU

reklama w sieci gazet

zamów reklamę