iGostyn.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iGostyn.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iGostyn.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iGostyn.plPłytki ceramiczne CERAMEX
Autopromocja - Masz temat? Napisz list do naszej redakcji!

PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu gostyńskiego.


Sportowe wydarzenia z powiatu ostrowskiego. Poznajcie relacje z rozgrywek ligowych, a także ze szkolnych zmagań i potyczek na osiedlowych boiskach.


Autopromocja - Masz temat? Napisz list do naszej redakcji!
Autopromocja - Masz temat? Napisz list do naszej redakcji!
Z powiatu

Wandale uszkodzili plac zabaw w Pudliszkach

2021-07-28 12:07:00

Zdjęcie: Facebook/Gmina Krobia
W ubiegłym tygodniu, niestety po raz kolejny, doszło do uszkodzenia mienia publicznego. "Łupem" wandali padła otwarta strefa aktywności przy ul. Wjazdowej w Pudliszkach.

Wandale zniszczyli m.in. kilka przęseł ogrodzenia (w tym część z nich najprawdopodobniej poprzecinali!), uszkodzili ściankę wspinaczkową, nadpalili elementy tzw. bocianiego gniazda oraz naruszyli słupek z tablicą zwierającą regulamin korzystania z placu zabaw.

- Sprawa jak zawsze zgłoszona została policji oraz ubezpieczycielowi, który nie podjął jeszcze decyzji o wypłaceniu Gminie Krobia odszkodowania z tytułu uszkodzeń. Niezależnie od niego za wybryk wandali zapłacą podatnicy. Ubezpieczenie nie pokryje najpewniej wszystkich kosztów przywrócenia placu zabaw do pełnej funkcjonalności, a poza tym można przypuszczać, że liczba uszkodzeń mienia publicznego, które samorząd zgłasza ubezpieczycielowi, skutkować może wzrostem składki ubezpieczeniowej w kolejnych latach - informują krobscy urzędnicy.

- Pomimo, iż policja nie wykryła jeszcze sprawców dewastacji można domniemywać, że przyczyniły się do niej najprawdopodobniej nadpobudliwość, bezmyślność i stosunkowo młody wiek wandali. Trudno bowiem posądzać o uszkodzenia małe dzieci, ich rodziców czy seniorów, tym bardziej, iż niejednokrotnie mieszkańcy Pudliszek informowali o nieodpowiednio zachowującej się młodzieży w obrębie ul. Wjazdowej i Krobskiej. Warto zaapelować zatem w tym miejscu o to, by rodzice częściej zwracali uwagę na to, gdzie, w jakich godzinach i z kim przebywają ich małoletnie dzieci, a także uświadamiali je, że jeżeli spędzają wolny czas w miejscach publicznych, to powinny pozostawić po sobie porządek, a nie śmieci, potłuczone butelki czy uszkodzone ławki, płoty bądź elementy placów zabaw - zwracają uwagę władze gminy.

Oczywiście nie można generalizować na co także uwagę zwracają urzędnicy. - "Nie wrzucamy do jednego worka" wszystkich młodych ludzi, spośród których bardzo wielu cechuje pozytywna aktywność społeczna, wysoka kultura osobista i poszanowanie wspólnego dobra, którym jest np. boisko, park czy plac zabaw. Mimo tego nie możemy jednak obojętnie przechodzić obok przypadków, które ewidentnie stoją w sprzeczności z pozytywnym wizerunkiem młodych ludzi.


Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Fotorelacja


Źródło: Facebook/Gmina KrobiaZnajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu gostyńskiego.
W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.


Autopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki

iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie


Informacje na temat edukacji w Gostyniu i okolicy.

Informacje na temat wydarzeń kulturalnych w Gostyniu i okolicy.
Autopromocja - Masz temat? Napisz list do naszej redakcji!


Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl