iGostyn.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iGostyn.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iGostyn.plInformacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Gostyniu.

Autopromocja - Masz temat? Napisz list do naszej redakcji!

PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu gostyńskiego.


Sportowe wydarzenia z powiatu ostrowskiego. Poznajcie relacje z rozgrywek ligowych, a także ze szkolnych zmagań i potyczek na osiedlowych boiskach.

Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu gostyńskiego.
Z powiatu

Weekendowy rekordzista miał 3,39 promila!

2021-07-13 09:07:00

10 lipca funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Gostyniu na terenie powiatu zatrzymali trzech nietrzeźwych kierujących, których zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu wahała się pomiędzy 0,44 a 3,39 promila!

- Komenda Główna Policji już po raz kolejny w okresie wakacyjny prowadzi bardzo smutną statystykę dotyczącą wypadków drogowych zakończonych ze skutkiem śmiertelnym. Stan na dzień 11 lipca 2021 roku to już 115 osób. Każda z osób, która zginęła w wypadku miała rodzinę, miała marzenia, miała pracę. No właśnie, miała... - informują mundurowi.

W samym roku 2020 użytkownicy polskich dróg będący pod działaniem alkoholu byli uczestnikami ponad 2500 zdarzeń drogowych, w których śmierć poniosło 327 osób, a ponad 2700 poniosło różnego rodzaju obrażenia. Są to liczby, które powinny być przestrogą dla wszystkich użytkowników dróg. Jednak jak zauważamy na drogach naszego powiatu wcale tak się nie dzieje, co jest bardzo zatrważające. Nie jest również novum, że najwięcej nietrzeźwych uczestników ruchu drogowego przypada na okres weekendy, wtedy to nasi rodacy w zdecydowanej większości mają wolne i siadają do kieliszka. Nie można w tym przypadku wszystkich oceniać jednoznacznie, jednak część uczestników ruchu drogowego zapomina, że gdy PIŁEŚ-NIE JEDŹ.

- Taka sytuacja miała również miejsce w ostatnią sobotę - 10 lipca, gdy funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Gostyniu na terenie powiatu gostyńskiego zatrzymali trzech nietrzeźwych kierujących, których zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu wahała się pomiędzy 0,44 a 3,39 promila! Osoby te poruszały się po drogach publicznych rowerami oraz pojazdem mechanicznym. Na całe szczęście dla kierujących i innych uczestników ruchu drogowego nie doszło do żadnej tragedii - dodają gostyńscy policjanci.

Kierującym rowerami grozi kara aresztu bądź kara grzywny, natomiast kierującemu pojazdem mechanicznym grozi kara ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do lat 2 oraz zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.


Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl


Źródło: KPP GostyńAutopromocja - Masz temat? Napisz list do naszej redakcji!
W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.


Autopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki

iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie


Informacje na temat edukacji w Gostyniu i okolicy.

Informacje na temat wydarzeń kulturalnych w Gostyniu i okolicy.
Autopromocja - Masz temat? Napisz list do naszej redakcji!


Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl