Wydarzenie plenerowe rozpoczęło się o godzinie 13:00 przy wiacie edukacyjnej obok stawów widokowych na Dybulu. Przygotowanych zostało szereg ciekawych przedsięwzięć, z których chętnie korzystały tłumy odwiedzających.
Dużym zainteresowaniem cieszył się wykład prof. Tomasza Skalskiego „Ludzie i zapylacze, zapylacze i ludzie”, podczas którego słuchacze dowiedzieli się dlaczego ludzie i pszczoły są sobie wzajemnie potrzebni. O owadach zapylających w fotografii makro opowiedział Bartek Domagalski. Po spotkaniu zaprosił wszystkich na spacer przyrodniczo-fotograficzny „Uchwycić zapylacze…”. Lekarz Agnieszka Serwińska przekazała wiedzę na temat ukąszeń i użądleń – skutków oraz sposobów radzenia sobie z nimi.
Ponadto w programie imprezy znalazły się: kiermasz produktów pszczelich, warsztaty florystyczne, tworzenie bomb nasiennych, animacje dla dzieci.
Najmłodsi, i nie tylko, wzięli udział w grze terenowej. Podczas finału odebrali nagrody.
Uczestnicy wydarzenia otrzymali sadzonki lipy drobnolistnej.
Nie zabrakło poczęstunku w postaci dań przygotowanych z produktów pochodzenia leśnego „Dobre z Lasu”.
Celem przedsięwzięcia było szerzenie wiedzy na temat zrównoważonej gospodarki leśnej, kształtowanie pozytywnych postaw wobec przyrody, informowanie o znaczeniu pszczół dla całego ekosystemu.
Poprzednia
Następna