iGostyn.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iGostyn.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iGostyn.pl

Praca Agency - Międzynarodowa Agencja Pracy

PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM
Reklama - COLORSHIRT.PL - Nadruki na koszulki, gadżety reklamowe z nadrukiem dla firm

Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu gostyńskiego.


Sportowe wydarzenia z powiatu ostrowskiego. Poznajcie relacje z rozgrywek ligowych, a także ze szkolnych zmagań i potyczek na osiedlowych boiskach.

Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu gostyńskiego.

Autopromocja - Masz temat? Napisz list do naszej redakcji!

Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu gostyńskiego.
Gostyń

Wizyta gości z Niemiec

2019-10-17 09:46:46

Zdjęcie: gostyn.pl
Na początku października w Gostyniu gościliśmy pracowników samorządowych ze Steinach w Niemczech. Towarzyszyli im także burmistrz Steinach Ulrich Kurtz i sekretarz gminy Steffen Sorge.

Ponieważ większość gości była w naszym mieście po raz pierwszy, dlatego bardzo chcieli poznać Gostyń i okolice. Rekonesans rozpoczęli od wizyty w ratuszu, gdzie spotkali się m.in. z burmistrzem Jerzy Kulakiem, który opowiedział o najważniejszych przedsięwzięciach realizowanych obecnie w gminie. Na zakończenie spotkania przekazali na ręce burmistrza zestaw ozdób choinkowych, wyprodukowanych w hucie szkła w sąsiadującej ze Steinach miejscowości Lauscha. Białe i czerwone dzwonki zawieszone będą na choince, która co roku w grudniu stawiana jest na parterze ratusza.


Goście ze Steinach odwiedzili także Komendę Straży Miejskiej, gdzie zaznajomili się z zasadami funkcjonowania miejskiego monitoringu. Podczas pobytu w Zakładzie Zielarskim "Kawon-Hurt" mieli okazję nie tylko zapoznać się z produkcją i konfekcjonowaniem herbaty, ale też skosztować kilka jej rodzajów. W spacerze po śródmieściu towarzyszył im w roli przewodnika Robert Czub, dyrektor Muzeum. Opowiedział wiele ciekawostek zarówno z ponad 740-letniej historii miasta, jak i dotyczących dnia dzisiejszego. Goście zwiedzili również dwie świątynie – najstarszy budynek w mieście czyli gotycką farę, a także barokową bazylikę na Świętej Górze. W tym drugim kościele uczestniczyli też w sobotni wieczór w koncercie odbywającym się w ramach XIV Festiwalu Muzyki Oratoryjnej „Musica Sacromontana”.

 

Źródło: gostyn.pliPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.


Autopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki

Autopromocja - Informator Ślubny - Organizacja, tradycje, porady


Informacje na temat edukacji w Gostyniu i okolicy.

Informacje na temat wydarzeń kulturalnych w Gostyniu i okolicy.

Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu gostyńskiego.iGostyn.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - igostyn.pl