iGostyn.pl reklamy
Z policji

Wjechał do rowu. Miał blisko 3 promile, sądowy zakaz i był poszukiwany do odbycia kary

Zdjęcie: KPP Gostyń

Blisko 3 promile alkoholu w organizmie miał 49-letni kierujący Audi, który wjechał do przydrożnego rowu w Wilkonicach. Policyjna kontrola ujawniła, że ma sądowy zakaz kierowania pojazdami i jest osobą poszukiwaną do odbycia kary pozbawienia wolności. Najbliższe 10 miesięcy spędzi w zakładzie karnym.

W sobotnie popołudnie dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Gostyniu odebrał zgłoszenie o pojeździe, który wjechał do przydrożnego rowu w Wilkonicach i podejrzeniu, że kierujący może być nietrzeźwy.

Na miejscu policjanci zauważyli w rowie Audi, lecz w pobliżu nie było kierującego. Szybko okazało się, że mężczyzna ukrywa się w pobliskich garażach. 49-latek był pijany. W rozmowie z policjantami przyznał, że kierował pojazdem, nad którym stracił panowanie i wjechał do rowu. Badanie stanu trzeźwości wykazało blisko 3 promile alkoholu w organizmie mężczyzny.

Sprawdzenie w policyjnych bazach danych ujawniło dodatkowe przewinienia 49-latka. Mężczyzna miał sądowy zakaz kierowania pojazdami oraz był poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności. Został zatrzymany i przewieziony do zakładu karnego, gdzie spędzi najbliższe 10 miesięcy. Odpowie przed sądem za kierowanie w stanie nietrzeźwości, niestosowanie się do zakazu sądowego oraz niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze.

Źródło: KPP Gostyńpasek reklamaCzytaj również


WALBET

PIOTROWSCY - MAXSERWIS KROTOSZYN

mobilny żuraw gostyń

OKNA MARCINKOWSKI

reklama w internecie

POLUB NAS NA FACEBOOKU

reklama w sieci gazet

zamów reklamę