iGostyn.pl reklamy
Wydarzenia

Wkrótce „Gostyńska rowerówka”

Zdjęcie: gostyn.pl

W czwartek 22 września 2022 roku odbędzie się „Gostyńska rowerówka”, która biec będzie pętlą: parking przy krytej pływalni – ścieżka rowerowa z Gostynia do Kunowa – stadion.

Co warto podkreślić, właśnie tego dnia w całej Europie, obchodzony będzie „Dzień bez samochodu”. Wystartować może każdy, niezależnie od wieku. To idealna okazja by wsiąść tego dnia na rower i wystartować w „Gostyńskiej rowerówce”.

Impreza rozpocznie się o godz. 16.00 na parkingu przy krytej pływalni. Zapisy uczestników będą odbywać się przed rozpoczęciem „Gostyńskiej rowerówki”. Cykliści ruszą spod basenu, najpierw ul. Starogostyńską, a później trasą nowo wybudowanej ścieżki rowerowej łączącej Gostyń z Kunowem. Na moście nad kanałem Obry czekać będzie na nich punkt, na którym uczestnicy nawrócą i tą samą trasą wrócą na miejski stadion (skwer między głównym boiskiem a boiskiem ze sztuczną nawierzchnią). Tam na uczestników będzie czekał drobny poczęstunek oraz atrakcje m.in. tor przeszkód, dmuchańce dla najmłodszych, a dla wszystkich o godz. 17.30 rozpocznie się koncertowa niespodzianka.

Przypomnijmy, że w 2022 roku samorząd zakończył budowę ścieżki rowerowej, która połączyła Gostyń z Kunowem. Ścieżka budowana była w etapach i łącznie przez 6 lat wybudowano ponad 4 km trasy pieszo-rowerowej, a także 1 most nad kanałem Obry. Budowa ścieżki kosztowała ponad 4 mln zł, a ostatni etap, który powstał w tym roku – budowa mostu i ostatniego fragmentu do Kunowa - został dofinansowany w ramach Działania 3.3. „Wspieranie strategii niskoemisyjnych w tym mobilność miejska”, Poddziałania 3.3.1. „Inwestycje w obszarze transportu miejskiego” Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020 pt. „Budowa ciągu pieszo – rowerowego z Gostynia do Kunowa – etap II”.

Źródło: gostyn.plpasek reklama


Czytaj również


WALBET

PIOTROWSCY - MAXSERWIS KROTOSZYN

mobilny żuraw gostyń

OKNA MARCINKOWSKI

reklama w internecie

POLUB NAS NA FACEBOOKU

reklama w sieci gazet

zamów reklamę