iGostyn.pl reklamy
Z policji

Włamał się do piwnicy, grozi mu do 10 lat więzienia

Zdjęcie: KPP Gostyń

Dzielnicowy Komendy Powiatowej Policji w Gostyniu wraz z funkcjonariuszami Wydziału Kryminalnego zatrzymali 40-latka, który włamywał się do jednej z piwnic na osiedlu 700-Lecia w Gostyniu.

Wraz z początkiem roku gostyńscy policjanci nie zamierzają odpuszczać osobom naruszającym prawo. W styczniu 2023 roku dzielnicowy os. 700-Lecia otrzymał pierwsze zgłoszenie dotyczące zainteresowania jedną z piwnic należącą do mieszkańca osiedla przez nieznane mu osoby. Mieszkaniec na całe szczęście nie poniósł żadnych szkód, nie doszło do utraty mienia.

W tym tygodniu dzielnicowi po raz kolejny otrzymali zgłoszenie o zdarzeniu, które miało miejsce w tym samym bloku na terenie osiedla 700-Lecia w Gostyniu. Tym razem jednak doszło do kradzieży z włamaniem do piwnicy. Sprawca bądź sprawcy poprzez podważenie drzwi, wystawienie ich z zawiasów a następnie ponownym ich zamontowaniu na swoim miejscu dokonali zaboru specjalistycznych kluczy, ładowarki do roweru elektrycznego i alkoholi. Mężczyzna straty wycenił na kwotę 900 zł.

 

31 stycznia pokrzywdzony złożył w Komendzie Powiatowej Policji w Gostyniu zawiadomienie dotyczące kradzieży z włamaniem. Dzielnicowi gostyńskiej komendy, którzy w wymienionej sprawie pozyskali już pierwsze informacje wspólnie z policjantami Wydziału Kryminalnego udali się do 40-letniego mieszkańca osiedla 700-Lecia, który na podstawie zebranych materiałów operacyjnych był jednym z podejrzanych o włamanie do piwnicy. Kryminalni po dokonanym przeszukaniu ujawnili w mieszkaniu mężczyzny skradzione mienie. 40-latka zatrzymano i przedstawiono mu zarzuty dotyczące przestępstwa z art.279 § 1 KK. Mężczyzna przyznał się do popełnionego czynu. Za dokonanie kradzieży z włamaniem grozi mu od roku do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP Gostyńpasek reklama


Czytaj również


WALBET

PIOTROWSCY - MAXSERWIS KROTOSZYN

mobilny żuraw gostyń

OKNA MARCINKOWSKI

reklama w internecie

POLUB NAS NA FACEBOOKU

reklama w sieci gazet

zamów reklamę