iGostyn.pl reklamy
Z policji

Włamywał się do garaży, grozi mu nawet 15 lat więzienia

Zdjęcie: KPP Gostyń

Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Gostyniu zatrzymali 39-letniego mężczyznę, który w listopadzie kilka razy włamał się do garaży w Gostyniu. Podejrzany ma też na sumieniu usiłowania włamań i kradzieże. W związku z tym, że działał w ramach recydywy, czyli powrotu do przestępstwa, grozi mu wyższy wymiar kary.

W listopadzie na terenie Gostynia doszło do serii włamań. Policjanci Wydziału Kryminalnego zostali zawiadomieni o włamaniach i usiłowaniach włamań do garaży oraz o kradzieży. Łupem sprawcy padły głównie elektronarzędzia i rowery. Łączna wartość strat wyniosła około 3 tysięcy złotych.

W związku z tymi zdarzeniami kryminalni rozpoczęli działania operacyjne. W ustaleniu sprawcy pomógł dzielnicowy, który rozpoznał znanego z wcześniejszych czynów 39-letniego mieszkańca Głogowa. Mężczyzna był już wcześniej notowany za kradzieże i włamania.

Podejrzany usłyszał łącznie dziesięć zarzutów kradzieży z włamaniem, usiłowania kradzieży z włamaniem, i kradzieży za co według kodeksu karnego grozi kara od roku do nawet 10 lat pozbawienia wolności. W jego przypadku kara z pewnością będzie surowsza, bo okazuje się, że działał w warunkach recydywy co oznacza, że kara może wynieść nawet do 15 lat. Decyzję w jego sprawie podejmie sąd.

Źródło: KPP Gostyńpasek reklamaCzytaj również


WALBET

PIOTROWSCY - MAXSERWIS KROTOSZYN

mobilny żuraw gostyń

OKNA MARCINKOWSKI

reklama w internecie

POLUB NAS NA FACEBOOKU

reklama w sieci gazet

zamów reklamę