iGostyn.pl reklamy
Z powiatu

Wojewoda wielkopolska z wizytą w Gostyniu

Zdjęcie: Starostwo Powiatowe w Gostyniu

Gostyń był celem pierwszej wizyty terenowej wojewody wielkopolskiej Agaty Sobczyk od czasu objęcia przez nią urzędu. Podczas wizyty wojewoda podpisała umowy z włodarzami powiatu gostyńskiego i gminy Gostyń na dofinansowanie realizacji zadań drogowych, a także spotkała się z lokalnymi samorządowcami.

 

Swoją wizytę wojewoda rozpoczęła od spotkania w Starostwie Powiatowym w Gostyniu, gdzie podpisała wraz ze starostą gostyńskim Robertem Marcinkowskim oraz burmistrzem Gostynia Jerzym Kulakiem umowy na dofinansowanie realizacji zadań drogowych w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Lokalna gospodarka, infrastruktura, oświata czy integracja społeczna – to wszystko zależy wyłącznie od nas i sprawności naszych przedstawicieli. To praca starostów, burmistrzów, wójtów, wszystkich radnych, pracowników urzędów oraz jednostek gminnych i powiatowych tworzy dobrą przyszłość dla lokalnych społeczności. Będziemy przy tym współpracować – mówiła wojewoda Agata Sobczyk podczas briefingu prasowego, towarzyszącemu podpisaniu umów. – Swoje działania opieram na przekonaniu, że to właśnie Państwo - samorządowcy, obdarzeni zaufaniem współmieszkańców, najlepiej wiedzą jak rozsądnie gospodarować w gminach i powiatach, jak czynić je piękniejszymi i przyjaznymi ludziom – dodała.

Powiat gostyński uzyskał dwie dotacje na łączną kwotę ponad 9 mln zł. Dzięki pozyskanemu rządowemu wsparciu samorząd będzie mógł przebudować drogę powiatową nr 4906P Gostyń – Brzezie oraz wybudować w ramach drogi ciąg pieszo-rowerowy, a także rozbudować drogę powiatową nr 4803P Poniec - Krobia od skrzyżowania z drogą powiatową nr 4906P do granicy gmin (Poniec - Krobia). Z kolei gmina Gostyń dofinansowanie w wysokości 405 tys. zł przeznaczy na budowę ulic Witolda Gombrowicza i Mikołaja Reja wraz z kanalizacją deszczową i oświetleniem w Gostyniu.

Podczas wizyty wojewoda spotkała się również z samorządowcami z terenu powiatu gostyńskiego, aby porozmawiać o bieżących sprawach samorządów, potrzebach mieszkańców i wyzwaniach lokalnych społeczności.
Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również


mobilny żuraw gostyń

reklama w internecie

POLUB NAS NA FACEBOOKU

reklama w sieci gazet

zamów reklamę