iGostyn.pl reklamy
Wydarzenia

WOŚP w Gostyniu - harmonogram

Zdjęcie: gostyn.pl
Przed nami 28. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Co przygotowano w Gostyniu?

Gostyński finał WOŚP rozpocznie się w sobotę 11 stycznia o godz. 8.00. W GOK „Hutnik” ruszy kolorowy Koncert Przedszkolaków oraz pokazy grupy tanecznej i grupy Capoeira, według poniższego harmonogramu:

 

 • Przedszkole „Zielona Zatoka – godzina 8.00
 • Przedszkole „Piotruś Pan” – godzina 8.30
 • Przedszkole Miejskie nr 7 – godzina 9.00
 • Przedszkole Miejskie nr 1 – godzina 9.45
 • Przedszkole „Dziecięcy Raj” – godzina 11.00
 • „Domowe Przedszkole” – godzina 11.30
 • Przedszkole „Bajka” – godzina 12.00
 • Zespoły Taneczne „ANIMA” działające przy GOK Hutnik” – godzina 12.45
 • Przedszkole Miejskie nr 4 – godzina 14.40
 • Grupo Capoeira Brasil – godzina 15.20
 • Przedszkole „Kubuś Puchatek” – godzina 15.45

 

W trakcie Koncertu Przedszkolaków będą sprzedawane gadżety WOŚP i dary gostynian.

 

Tradycyjnie OSIR w Gostyniu i Klub Sportowy START Gostyń zapraszają na Gostyński Turniej Kręglarski WOŚP do kręgielni OSIR (od 9.00 do 17.00).

 

Będzie też sobotnia XVII Zimowa Kąpiel morsów dla WOŚP w Brzedni, przygotowana przez Leśne Diabły. Zbiórkę w leśniczówce Brzednia zaplanowano o godzinie 11.30. Następnie wymarsz nad jezioro i o 12.30 - rozgrzewka i kąpiel. Po kąpieli gorący poczęstunek oraz ognisko. Informacje: 512 298 108

 

W niedzielę od rana wolontariusze WOŚP będą kwestować na rzecz WOŚP. Będą też wolontariusze grupy hobbystycznej „ŻUBRY”, którzy będą kwestować w mundurach i z replikami broni.

 

O godz. 9.00 rozpocznie się w GOK „Hutnik” wesoły Koncert Dzieci przygotowany przez gostyńskie szkoły podstawowe, w czasie którego będzie sprzedaż darów WOŚP.

 • Szkoła Podstawowa nr 1 – godzina 9.00
 • Szkoła Podstawowa nr 3 – godzina 10.00
 • Szkoła Podstawowa nr 2 – godzina 11.00
 • Szkoła podstawowa nr 5 – godzina 12.00

 

Od godz. 11.00 do 17.00 będzie układane największe serce WOŚP na świecie „Gostyń sercem Orkiestry”. Serce wielkości ok. 400 m2 będzie układane w hali sportowej LO w Gostyniu. Serce będzie układane z 20.000 pudełek kartonowych – skarbonek. Podarowała je nieodpłatnie organizatorom firma NETBOX z Gostynia. Układaniu największego serca WOŚP będzie towarzyszyła „Akcja dla serca”, czyli krótki kurs pierwszej pomocy, lukrowanie piernikowych serc, wpisy do księgi gostyńskich serc, galeria gostyńskich serc, wykonywanie kubków imiennych z serduchem itp.

 

Ok. godziny 14.00 zostanie wręczony tort WOŚP przygotowany przez gostyńskich cukierników dla personelu gostyńskiego szpitala.

 

A o godzinie 16.00 rozpocznie się wielki Gostyński Finał WOŚP. Będzie muzyczne wydarzenie: (godzina 18.00) wspólny koncert CREDO BAND z chórem Zaczarowana Melodia – zagrają i zaśpiewają rockowe klasyki jak Toto, Pink Floyd, Deep Purple, Manam.

 

Będzie też show grup tanecznych z EV-DANCE z DANCE ART. & YOGA Ewy Janowskiej ze specjalną niespodzianką (ok. godziny 17.30 i po godzinie 19.00). Fotograf WOŚP będzie robił zdjęcia na pamiątkowe kalendarze WOŚP wydawane przez Drukarnię „REAL”. A zmotoryzowany POŚCIG SQUAD przypilnuje porządku. Będzie też kuchnia polowa z gorącą grochówką „Leśnych Diabłów” z Brzedni.

 

W czasie imprez w „Hutniku” na rzecz WOŚP można będzie nabyć gadżety WOŚP oraz dary Gostynian, np. serduszko Marcina - jedno jedyne złote serduszko WOŚP Gostyńskiego Finału (sprzedaż ok. godziny 20.00), autografy na zdjęciach znanych aktorów i piosenkarzy, biżuterię, komórkowe aparaty telefoniczne, sprzęt AGD, obrazy, rzeźby, sprzęt RTV i sprzęt komputerowy, płyty, akcesoria sportowe, zabawki, maskotki, akcesoria samochodowe, sprzęt turystyczny, torty, talony na różnego rodzaju usługi i ciekawe zajęcia, itp. A huta szkła Ardagh Glass S.A. w Gostyniu przygotowała na finałowe granie specjalną niespodziankę.

 

Będzie też, jak co roku finał w Goli (w godzinach 13.00-17.00) przygotowany przez Ochotniczą Straż Pożarną. Będą pokazy sprzętu ratowniczego i działań ratowniczych, pokaz karate TKKF „TĘCZA”, sprzedaż darów oraz gorąca zupa.

 

Sztab WOŚP w Gostyniu – Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu, wspierany przez Stowarzyszenie „DZIECKO”, Zespół Szkół Zawodowych w Gostyniu i Gostyński Ośrodek Kultury „HUTNIK”, przyjmuje kolejne zgłoszenia imprez towarzyszących Gostyńskiemu Finałowi WOŚP. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo zmian w programie.

Źródło: gostyn.plTworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również


WALBET

PIOTROWSCY - MAXSERWIS KROTOSZYN

CERMOTOR

mobilny żuraw gostyń

OKNA MARCINKOWSKI

reklama w internecie

POLUB NAS NA FACEBOOKU

reklama w sieci gazet

zamów reklamę