iGostyn.pl reklamy
Z policji

Wpadli podczas policyjnej kontroli

Zdjęcie: KPP Gostyń

8 czerwca 2022 roku na ulicy Powstańców Wielkopolskich w Gostyniu policjanci Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego ujawnili gostynianina ze sporą ilością narkotyków.

8 czerwca w trakcie kontroli ulicy Powstańców Wielkopolskich po godzinie 16 gostyński patrol zauważył opla movano na niemieckich numerach rejestracyjnych, którym przemieszczała się młoda kobieta wraz z pasażerem znanym policjantom. Podczas prowadzonej przez funkcjonariuszy kontroli 22-letnia gostynianka zachowywała się nerwowo, jej reakcje były nietypowe. Policjanci kierując się pewnymi przesłankami podjęli decyzję o przewiezieniu przy pomocy drugiego patrolu kierującej do KPP Gostyń, gdzie miał zostać przeprowadzony test na zawartość narkotyków w jej organizmie. Nietrzeźwy pasażer poddany został kontroli, w trakcie której sprawdzono posiadany bagaż oraz zawartość odzieży wierzchniej. Policjanci u 38-letniego mieszkańca Gostynia znaleźli kilka woreczków z zapięciem strunowym, w których znajdowały się susz roślinny oraz biała substancja. Po przybyciu do jednostki policjanci dokonali wstępnego sprawdzenia ujawnionych substancji. Jak przewidywali zabezpieczonymi substancjami były marihuana, amfetamina i metamfetamina. Gostyńscy kryminalni udali się do miejsca zamieszkania zatrzymanego mężczyzny celem dokonania przeszukania zajmowanych przez niego pomieszczeń. Te działania funkcjonariuszy okazały się również skuteczne, gdyż w miejscu zamieszkania 38-latka ujawniona została paczka z białą substancją. Policjanci dokonali jej zabezpieczenia a następnie w KPP Gostyń potwierdzili, że jest to amfetamina w ilości 1200 gram. W jednostce wykonany został również test na zawartość substancji zabronionych u kobiety. Przeprowadzone czynności wykazały obecność amfetaminy w jej organizmie.

 

Wobec 22-latki prowadzone będzie postępowanie dotyczące kierowania pojazdem mechanicznym pod wpływem środków odurzających. 38 latkowi przedstawiono zarzuty dotyczące posiadanych narkotyków. Mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.

 

Na wniosek Prokuratora Rejonowego 10 czerwca Sąd Rejonowy w Gostyniu podjął decyzję o zastosowaniu trzymiesięcznego aresztu dla mieszkańca Gostynia.

Źródło: KPP Gostyńpasek reklama


Czytaj również


WALBET

PIOTROWSCY - MAXSERWIS KROTOSZYN

mobilny żuraw gostyń

reklama w internecie

POLUB NAS NA FACEBOOKU

reklama w sieci gazet

zamów reklamę