iGostyn.pl reklamy
Rekrutacja

WSPS Wydział Medyczno-Społeczny w Jarocinie zaprasza!

Zawód pielęgniarki należy do niezwykle trudnych profesji, które wymagają nie tylko dużej wiedzy medycznej, ale i też ciągłego dokształcania się. Bardzo ważny jest więc wybór odpowiedniej uczelni, która pozwoli zarówno na poznanie teorii, jak i na wykorzystanie jej później w praktyce. Wszystko to zapewnia Wydział Medyczno-Społeczny w Jarocinie. To placówka o bardzo nowoczesnym podejściu do zawodu pielęgniarki.

Uczelnia w Jarocinie oferuje studia I stopnia w trybie stacjonarnym, studia uzupełniające z tytułem licencjata dla pielęgniarek po liceach i studium medycznym oraz studia podyplomowe. Tym, którzy myślą o tytule magistra, szkoła umożliwia kontynuację kształcenia na studiach II stopnia w Dąbrowie Górniczej.

 

Największą zaletą placówki jest przede wszystkim jej kadra dydaktyczna: profesorowie, doktorzy, lekarze, wykładowcy z uznanych uczelni medycznych, m. in. z Poznania czy Zielonej Góry, i co najistotniejsze, wysoko wykwalifikowane pielęgniarki o różnych specjalizacjach.

 

 

Studenci WSPS poza zajęciami dydaktycznymi i praktycznymi w murach uczelni, odbywają wymagane praktyki zawodowe w szpitalach w Jarocinie, Ostrowie Wielkopolskim, Gostyniu, Śremie, Kaliszu, Koninie, Środzie Wielkopolskiej lub w Wolicy. To co wyróżnia placówkę jarocińską, to zajęcia praktyczne przeprowadzane w Monoprofilowym Centrum Symulacji Medycznej w Dąbrowie Górniczej. To nic innego, jak „szpital w miniaturze”, gdzie przyszłe pielęgniarki i pielęgniarze uczą się na specjalnych symulatorach i fantomach. To bardzo nowoczesna forma prowadzenia zajęć. Studenci mają do czynienia z naturalnymi reakcjami i odruchami człowieka, z parametrami i funkcjami życiowymi prawdziwych organizmów. Uczą się na nich zabiegów opiekuńczych, pielęgniarskich i medycznych. Odpowiednio wyposażone są sale ćwiczeń w jarocińskiej uczelni. Posiada ona w pełni przygotowane sale: geriatryczną, internistyczną oraz pediatryczną. W gabinetach znajduje się specjalistyczny sprzęt medyczny. Szkoła posiada pracownię anatomii, a w przygotowaniu znajduje się gabinet biochemii i biofizyki. Całość warunków do zdobywania wiedzy wieńczy biblioteka naukowa wyposażona w książki i podręczniki ze wszystkich dziedzin medycyny oraz elektroniczny księgozbiór.

 

Uczelnia prowadzi także kształcenie w ramach studiów podyplomowych. Można wymienić tutaj kierunki: Zarządzanie placówkami w ochronie zdrowia, Geriatria z gerontologią, Bezpieczeństwo i zarządzanie kryzysowe, Zarządzanie zasobami ludzkimi w ochronie zdrowia, Nadzór sanitarno-epidemiologiczny, Prawo w ochronie zdrowia, Dietetyka kliniczna. Władze uczelni planują wkrótce otwarcie kolejnych kierunków studiów licencjackich.

 

WSPS w Jarocinie stawia na rozwój trudnej profesji, ale dającej gwarancję zatrudnienia oraz satysfakcji z wykonywanej pracy.

 

Źródło: *Artykuł sponsorowanyTworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również


WALBET

PIOTROWSCY - MAXSERWIS KROTOSZYN

CERMOTOR

mobilny żuraw gostyń

reklama w internecie

POLUB NAS NA FACEBOOKU

reklama w sieci gazet

zamów reklamę