Z białego, a może żółtego złota? Z grawerem czy bez? Robione na zamówienie, a może katalogowy wzór? Na rynku dostępnych jest wiele opcji dla przyszłych małżonków, warto więc dobrze się zastanowić przed wyborem ślubnych obrączek.
Bez względu na to, na jakie obrączki się zdecydujecie, musicie pamiętać o zamówieniu ich na tyle wcześnie, aby na miesiąc przed ślubem były już gotowe.
Jakie wybrać obrączki?
Najtańsze i wyjątkowo trwałe będą te zrobione z tytanu. Również srebrne nie należą do drogich. Na większy wydatek musimy przygotować się wtedy, gdy chcemy wybrać złoto lub platynę. Platynowe obrączki to koszt ok. 7 - 8 tys. zł.
Jaki rozmiar obrączek?
Latem nasze palce są bardziej opuchnięte niż zimą. Mierząc obrączki latem powinniśmy zdecydować się na ciaśniejszą opcję, z kolei zimą zostawić trochę więcej luzu. Wpływ na puchnięcie palców mogą mieć takie czynniki jak: ciśnienie atmosferyczne, wysiłek fizyczny czy stres. Dobrze przylegająca latem obrączka zimą może okazać się zbyt luźna.
Kamienie w obrączkach
Najczęściej w obrączkach stosuje się brylanty, szafiry i rubiny. Drogie kamienie można też zastąpić cyrkoniami. Jeśli chcemy, aby obrączka była trwała, najlepiej wybrać brylanty, ponieważ są praktycznie niezniszczalne. Trzeba niestety pamiętać, że obrączka z kamieniem nie nadaje się do korekty. Jeśli nie pasuje, trzeba ją wykonać od nowa!
Grawerowanie obrączek
Inicjały, sentencje, imiona małżonków, data ślubu czy odciski palców - jest mnóstwo możliwości wykonania grawera na obrączkach. Można zdecydować się na grawer zewnętrzny lub wewnątrz obrączki. Jubilerzy korzystają przy tym z metody laserowej lub diamentowej. Obie są bardzo trwałe.
A co z alergią na biżuterię?
Na szczęście obrączki produkowane są z różnych materiałów. W przypadku alergii decydujemy się po prostu na takie, których skład nas nie uczula.
Poprzednia
Następna