iGostyn.pl reklamy
Poradnik

Wybieramy prezent dla młodej pary

Temat prezentu ślubnego to odwieczny problem. Czy decydować się na tradycyjną kopertę, czy może pokusić się o zakup przedmiotu, który ucieszy nowożeńców? 

Przede wszystkim najpierw należy dokładnie przeczytać zaproszenie. Wiele par młodych decyduje się na zamieszczenie informacji o tym, jakie prezenty preferują.

Jedną z najpopularniejszych opcji prezentowych jest wręczenie koperty, czyli najprościej mówiąc, gotówki. Ile należy dać? To zależy od indywidualnych możliwości gości. Podaje się, że zwykle powinna być to kwota za tzw. talerzyk, czyli tyle, ile młodzi muszą zapłacić za gościa w restauracji. Ceny są coraz wyższe, obecnie przyjmuje się, że to kwota od 200 do 400 zł od osoby. Najbliższa rodzina wręcza zwykle więcej.

Inną możliwością jest skorzystanie z listy prezentów stworzonej przez młodą parę. Zwykle powinny się na niej znaleźć przedmioty o różnym przedziale cenowym i zazwyczaj będą to pościel, ręczniki, zastawa stołowa, elektronika itp. W takim przypadku najważniejsze będzie skontaktowanie się z osobą odpowiadającą za listę - zwykle jednym z przyszłych małżonków lub świadkami - i podać, na który prezent się decyduje, aby uniknąć ich powielania.

Kolejną kwestią są kwiaty, a w zasadzie prośba większości nowożeńców, aby zamiast nich podarować np. kupony lotto, zdrapki, maskotki, wina itp.

A co z pakowaniem prezentów? Najprościej pakuje się te o regularnych kształtach, które posiadają kwadratowe czy też prostokątne opakowania. Jednym z wyjść w przypadku tych nietypowych jest skorzystanie z torebek czy pudełek. Innym pomysłem jest zapakowanie prezentu w "cukierek".

 
Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

zamów reklamę