iGostyn.pl reklamy
Poradnik

Wybieramy sofę z funkcją spania

Nie każdy może pozwolić sobie na zakup łóżka. Często mały metraż i łączenie funkcji sypialni z pokojem dziennym sprawia, że jedynym rozwiązaniem będzie wybór sofy z funkcją spania. Na co więc zwrócić uwagę, aby spało się wygodnie?

Sofy można podzielić na te, bez funkcji spania, przeznaczone do wypoczynku z możliwością okazjonalnego spania oraz te, które dedykowane są codziennemu użytkowaniu do spania.

 

Te ostatnie są konstruowane w ten sposób, aby po ich rozłożeniu zapewnić jak najbardziej gładką powierzchnię. Obecnie w wielu modelach sof można spotkać się z wypełnieniem jak w pełnowartościowych materacach służących w łóżkach.

 

Przed zakupem konkretnego modelu warto dobrze zmierzyć dostępną przestrzeń - rozłożona sofa czy też narożnik będą zajmować sporo miejsca, lepiej jednak nie oceniać tego na oko.

 

Jeśli pozostajemy przy wymiarach - należy pamiętać o zorientowaniu się w rzeczywistej powierzchni przeznaczonej do spania. Przyjmuje się, że 1 osoba dorosła powinna mieć co najmniej 60 cm szerokości do spania. Co do długości - powinna być ok. 15-20 centymetrów większa niż wzrost osoby użytkującej sofę. 

 

Zwróć też uwagę na wysokość siedziska przy złożonym i rozłożonym do spania modelu. Wyższe zapewni większy komfort podczas siadania i wstawania, zwłaszcza w przypadku osób starszych.

 

Dobrze będzie przed zakupem przetestować kilkakrotnie sposób rozkładania i składania mebla - pomoże to nam stwierdzić, czy czynność ta nie będzie zbyt męcząca i czasochłonna.

 

Dobrym pomysłem okaże się też stosowanie top materaca - cienkiego materaca nawierzchniowego - pozwalającego na zniwelowanie ewentualnych wgłębień oraz zabezpieczającego sofę przed zbytnim zniszczeniem obicia.

 

Jeśli dysponujemy małym metrażem warto zwrócić uwagę na to, czy wybrany model dysponuje miejscem do przechowywania pościeli.
Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również


OKNA MARCINKOWSKI

Materiały Budowlane Chodorowski

Kostka brukowa Gostyń


POLUB NAS NA FACEBOOKU

reklama w sieci gazet

zamów reklamę