iGostyn.pl reklamy
Wnętrza

Wybierz wannę do mini łazienki w salonie JETA w Gostyniu

Wybór wanny do małej łazienki wymaga matematycznego wręcz podejścia. Tu liczy się każdy centymetr i trzeba go odmierzać dokładnie. Aby wygodnie z niej korzystać należy nie tylko wybrać model o wymiarach zewnętrznych dostosowanych do metrażu pomieszczania ale i wewnętrznych, zapewniających swobodę ruchów podczas kąpieli. Niezbędne jest również pozostawienie wolnej przestrzeni wokół wanny.

 

Jej górna krawędź powinna się znajdować na wysokości nie większej niż 60 cm. Należy też zachować minimum 55 cm odległości od ściany przeciwległej. W przeciwnym razie wchodzenie i wychodzenie z wanny będzie utrudnione, a nawet niebezpieczne. Z kolei odstęp co najmniej 100 cm pomiędzy wanną a sprzętami naprzeciwko zapewni wygodne korzystanie np. z umywalki, szafki czy pralki. Na rynku odnajdziemy wiele modeli wanien o kompaktowych wymiarach, które pozwolą ergonomicznie urządzić małą łazienkę.

 

Jak wybrać wannę do małego metrażu – wanna prostokątna


Wybór wanien w naszym salonie jest ogromny - od tradycyjnych, prostokątnych modeli po wanny wolnostojące w stylu retro czy Art Deco. A to wszystko znajdziesz w jednym miejscu w salonie JETA w GOSTYNIU przy ul. Ogrodowej 9.

Naszą listę otwierają wanny prostokątne. Tradycyjnym, a przy tym bardzo praktycznym wyborem do małej łazienki będzie model prostokątny. Klasyczna wanna prostokątna dostępna jest już w wymiarze 140 cm, a na rynku odnajdziemy także mniejsze modele – 120, a nawet 100 cm. Przed zakupem powinniśmy zatem dokładnie zmierzyć przestrzeń, którą dysponujemy oraz samą wannę, bo może okazać się, że jej ranty są nieco grubsze, niż zakładaliśmy. To ważne, gdy chcemy dopasować wannę idealnie do wnęki.

 

WANNA PROSTOKĄTNA CALOS z FIRMY NOVELLINI 2.00 / Wysokość: 58 cm/ Głębokość : 425 mm

 

W tym jednak przypadku możemy pokusić się o model nieco większy i wkuć go w ściany lub nieco mniejszy, który pozwoli na dodatkową półkę na kosmetyki. Także sama obudowa wanny powinna optymalnie wykorzystywać niedużą przestrzeń. Zamiast standardowej zabudowy z płytek, możemy tu umieścić dodatkowe miejsce na przechowywanie np. detergentów. Na rynku odnajdziemy też gotowe panele z wewnętrznymi półkami, które pozwalają optymalnie wykorzystać przestrzeń wokół wanny.

 

Oceana wanna 160x75 biała slim z FIRMY EXCELLENT

 

Wanna narożnikowa a wanna asymetryczna w mini łazience


Dobrym rozwiązaniem i najczęściej wybieranym przez klientów salonu JETA jest wanna narożna. Montowana przy dwóch ścianach idealnie nadaje się do pomieszczeń na planie kwadratu. Zaokrąglony brzeg pozwala w efektowny sposób zagospodarować miejsce w narożniku, a dzięki odpowiednim gabarytom czy dodatkowemu siedzisku, gwarantuje wspaniały komfort kąpieli. Wanny te, dostępne w wersjach kompaktowych, są bardzo wygodne, łatwo do nich wejść i z nich wyjść. Wybierając model narożny warto zwrócić uwagę na stronę wanny – lewa lub prawa, długość boków oraz oferowane akcesoria dodatkowe.

 

JETA POLECA WANNY NAROŻNE MARKI EXCELLENT

Wanny narożne marki EXCELLENT – Glamure dostępne w salonie JETA oraz w sklepie stacjonarnym JETA.pl

 

Wśród tego typu wanien dedykowanych do niedużych łazienek standardowo możemy spotkać modele symetryczne o wymiarach 120 x 120 cm oraz asymetryczne o wymiarach: 140 x 70 cm, 150 x 80 cm, 160 x 100 cm. Istnieją też mniej typowe rozwiązania, np. wanny o wymiarach 130 x 85 cm. Zaprojektowane są one tak, aby zapewniać maksymalny komfort kąpieli przy minimalnych gabarytach.

Dla tych, którzy nie boją się nowoczesnych rozwiązań mamy wanny asymetryczne. To wanny o niestandardowych, często nietypowych kształtach, które przyciągają wzrok nieszablonowym wzornictwem. Dostępne są modele o zwężającej się szerokości lub z wycięciami, które oferują o wiele więcej miejsca do swobodnego wykonywania ruchów. Dzięki specjalnemu wyprofilowaniu i charakterystycznym załamaniom są przy tym o wiele bardziej pojemne niż klasyczne, prostokątne modele. Przy kupnie asymetrycznej wanny warto zwrócić uwagę na to, aby miała wąski brzeg. Dzięki temu zaoszczędzimy dodatkowe kilka centymetrów.

 

Wanna asymetryczna projekt J. Wierzbicka salon JETA w GOSTYNIU

 

 

NOWE kolekcje wanien w salonie JETA w GOSTYNIU

 

Mała łazienka wymaga dużych kompromisów. Jednym z nich jest wybór między wanną a prysznicem. Właściciele niedużych pomieszczeń, ze względów pragmatycznych, często decydują się na prysznic. Jednak prawdziwi miłośnicy długich, relaksujących kąpieli, nie widzą swojej łazienki bez wanny. Na szczęście w salonie łazienek JETA i na stronie jeta.pl odnajdziemy wiele modeli, które idealnie wpiszą się w mały metraż.

 

Nowa kolekcja wanien dostępna również online:

EXCELLENT: Supreme , Vesper , Aquaria

BESCO: Rima , Avita

MARMORIN: La DONA P , JENA


 

Chcesz umówić się na projekt łazienki? Zapraszamy do kontaktu z SALONEM ŁAZIENKOWYM JETA w GOSTYNIU!


 

KONTAKT:
ul. Ogrodowa 9
63-800 Gostyń
604 953 928

gostyn@jeta.pl


 

Źródło: *Artykuł sponsorowanyTworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również


OKNA MARCINKOWSKI

Materiały Budowlane Chodorowski

Kostka brukowa Gostyń


POLUB NAS NA FACEBOOKU

reklama w sieci gazet

zamów reklamę