iGostyn.pl reklamy
Poradnik

Wybór drzwi wejściowych

Wybór drzwi wejściowych do domu czy mieszkania to nie tylko kwestia estetyki, ale i bezpieczeństwa.

Drzwi wejściowe należy dopasować do stolarki okiennej. Ich szerokość powinna wynosić 90 cm. To jednak mniej istotne kwestie. Co jeszcze będzie ważne przy wyborze?

 

Zacznijmy od zabezpieczenia przed utratą ciepła. Im niższy współczynnik przenikania ciepła U, tym lepiej.  Od 2021 roku u drzwi zewnętrznych nie może być większy niż  1,3 W/(m²·K). Warto zwrócić przy tym uwagę na to, czy podany przez producenta współczynnik dotyczy całych drzwi, czy tylko ich fragmentu. Dla termoizolacyjności ważna jest też budowa drzwi. Do ich docieplenia wykorzystywane są różne materiały izolacyjne, jak np. styropian, wełna mineralna czy pianka poliuretanowa. Ważne są też uszczelki. 

 

Drzwi antywłamaniowe nie tylko zabezpieczą dom przed ewentualnymi złodziejami, ale są też odporniejsze na uszkodzenia wynikające z codziennego użytkowania. Przy ich wyborze należy zwrócić uwagę na klasę antywłamaniową RC. Powinna wynosić co najmniej RC3 lub więcej (skala od RC1 do RC6). Im wyższa klasa, tym wyższa odporność na włamanie.

 

Nie zapominajmy też o izolacji akustycznej Rw, która wyrażana jest w decybelach. W tym przypadku im wyższy współczynnik, tym większe wyciszenie. Mieszkańcy bloków, aby zniwelować hałas z klatek schodowych powinni zdecydować się na drzwi wejściowe z współczynnikiem nie niższym niż 30 dB.
Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również


Materiały Budowlane Chodorowski

Kostka brukowa Gostyń


POLUB NAS NA FACEBOOKU

reklama w sieci gazet

zamów reklamę