iGostyn.pl reklamy
Poradnik

Wybór paneli podłogowych - na co zwrócić uwagę?

Jednym z najpopularniejszych rodzajów wykończenia podłogi w domu i biurze są panele podłogowe. Dostępne w szerokiej gamie kolorów, wzorów i rozmiarów pozwalają na dopasowanie do każdego wnętrza. Są łatwe w montażu i utrzymaniu w czystości, a także trwałe i odporne na uszkodzenia.

 

Jakie czynniki należy wziąć pod uwagę przy wyborze paneli podłogowych?

Przy wyborze odpowiednich paneli ważne są:

  • Klasa ścieralności – określa odporność na ścieranie i zarysowania - im wyższa klasa ścieralności, tym bardziej panele są odporne na uszkodzenia. Modele przeznaczone do domu powinny mieć klasę ścieralności co najmniej AC4.
  • Grubość – te grubsze są bardziej wytrzymałe i lepiej tłumią dźwięki. Dobrym wyborem do domu czy mieszkania będą takie o grubości 8-10 mm.
  • Rozmiar – dostępne są w różnych rozmiarach, począwszy od małych deseczek do dużych płyt. Wielkość paneli będzie uzależniona od metrażu pomieszczenia oraz planowanego wyglądu wnętrza.
  • Kolor i wzór – wybór wzorów i kolorów jest ogromy - znajdziemy zarówno modele do złudzenia imitujące naturalne drewno jak i fantazyjne wzory. Styl wnętrza oraz indywidualne preferencje powinny mieć decydujący wpływ na wybór.

Panele powinno się kłaść na równym, suchym i wolnym od kurzu i zanieczyszczeń podłożu. W przypadku podłóg drewnianych lub betonowych konieczne może być ułożenie folii paroizolacyjnej. Następnie należy położyć podkład, który poprawia izolację akustyczną i termiczną, a także ułatwia montaż paneli.

Jest kilka sposobów montażu paneli:

  • montaż na klej
  • montaż na click

 
pasek reklama


Czytaj również


WALBET


Materiały Budowlane Chodorowski

POLUB NAS NA FACEBOOKU

reklama w sieci gazet

zamów reklamę