iGostyn.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iGostyn.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iGostyn.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iGostyn.pl

Reklama - COLORSHIRT.PL - Nadruki na koszulki, gadżety reklamowe z nadrukiem dla firm

PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Gostyniu.

Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu gostyńskiego.


Sportowe wydarzenia z powiatu ostrowskiego. Poznajcie relacje z rozgrywek ligowych, a także ze szkolnych zmagań i potyczek na osiedlowych boiskach.

Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu gostyńskiego.

iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie

Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu gostyńskiego.
Na ślubnym kobiercu

Wybór zaproszeń ślubnych

2019-03-24 10:03:00

Białe, srebrne, złote, drukowane, a może ręcznie robione? W dzisiejszych czasach dostępnych jest wiele wzorów zaproszeń ślubnych. Czym należy kierować się przy ich wyborze?

Przede wszystkim ważne jest to, aby zaproszenia podobały się Młodej Parze. W końcu to ich dzień. Nie ma tu złotego środka, który pozwoli na wybór odpowiedniego wzoru. Dostępne są wersje o różnej kolorystyce, kształcie, wielkości, spersonalizowane, drukowane czy też ręcznie robione. Poniżej podamy kilka wskazówek, które wprawdzie nie ułatwią podjęcia decyzji, pomogą jednak uniknąć podstawowych błędów.

 

Przede wszystkim zaproszeń nie można zamawiać na ostatnią chwilę! Warto w terminarzu przygotowań do ślubu zaplanować tę sprawę na kilka miesięcy przed uroczystością. Pozwoli to uniknąć stresu, a także zostawi sporo czasu na zajęcie się niespodziewanymi trudnościami. Oczywiście czas oczekiwania wydłuży się, jeśli zdecydujemy się na spersonalizowane zaproszenia. Te gotowe będę dla nas dostępne znacznie szybciej.

 

Niezależnie od tego, czy nazwiska gości wypisujemy ręcznie, czy też pozostawiamy sprawę drukarni, musimy pamiętać o tym, aby były one odmienione! Nie zapraszamy Anna Wiśniewska, a Annę Wiśniewską. Unikajmy też literówek. Lista gości, którą przesyłamy do wydrukowania powinna zostać kilkakrotnie sprawdzona. Warto zamówić kilka niewypełnionych zaproszeń, które mogą okazać się pomocne, jeśli zaistnieje potrzeba zaproszenia kogoś spoza dotychczasowej listy lub przeznaczone dla tej osoby zaproszenie ulegnie zniszczeniu.

 

Niezależnie od tego na jaką treść zaproszenia się zdecydujemy musimy pamiętać o tym, że należy w nim umieścić kilka podstawowych informacji:

  • kto bierze ślub,
  • datę ślubu,
  • miejsce ślubu i wesela,
  • godzinę uroczystości,
  • prośbę o potwierdzenie przybycia (z ostateczną datą i danymi kontaktowymi),
  • nazwiska gości.

 

Na zaproszeniach można napotkać na napis „RSVP”. Jest to skrót od francuskiego zwrotu i oznacza konieczność potwierdzenia przybycia.

 

Jeśli Młoda Para pragnie dołączyć do zaproszenia mapkę dojazdu czy też żartobliwy wierszyk, w którym informuje, co goście mogą im ofiarować zamiast tradycyjnych kwiatów, powinna to zrobić na osobnej kartce, którą dołączy do zaproszenia.
W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.

Autopromocja - Masz temat? Napisz list do naszej redakcji!


Autopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki

Autopromocja - Informator Ślubny - Organizacja, tradycje, porady


Informacje na temat edukacji w Gostyniu i okolicy.

Informacje na temat wydarzeń kulturalnych w Gostyniu i okolicy.

Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu gostyńskiego.iGostyn.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - igostyn.pl