iGostyn.pl reklamy
Z powiatu

Wycinają drzewa pod obwodnicę

Zdjęcie: Starostwo Powiatowe w Gostyniu/ Nadleśnictwo Piaski

Trwa wycinka drzew na terenie Nadleśnictwa Piaski. Prace związane są  budową obwodnicy drogi wojewódzkiej 434. Wycince podlega 3,5 ha lasu, zlokalizowanego tuż za Gostyniem w kierunku Piasków przy drodze krajowej nr 12.  Prace potrwają do końca marca.

Nadleśnictwo Piaski rozpoczyna przygotowanie terenu pod budowę obwodnicy Gostynia drogi wojewódzkiej 434. W ostatni dzień stycznia Wojewoda Wielkopolski wydał zezwolenie na realizację inwestycji, której przebieg obejmuje także tereny leśne znajdujące się w zasięgu administracyjnym Nadleśnictwa. Działania oparte są na decyzji wojewody wielkopolskiego oraz porozumieniu zawartym z Zarządem Dróg Wojewódzkich w Poznaniu.

 

Wykonawcą zadania jest firma STRABAG. Natomiast po stronie Nadleśnictwa przygotowanie terenu polega na usunięciu drzew i krzewów, na powierzchni przeznaczonej pod tę inwestycję drogową, a zlokalizowanej właśnie na tym terenie – czyli obszarze leśnym położonym tuż za Gostyniem przy drodze krajowej nr 12. Nadleśnictwo wybrało wykonawcę w postępowaniu przetargowym. Podmiot ten świadczy usługi z zakresu gospodarki leśnej od wielu lat. Prace prowadzone będą na powierzchni trzech i pół hektara w lutym i w marcu. Co więcej, prawie hektar powierzchni lasu zostanie zaadoptowany na zagospodarowanie terenu przy zjeździe z drogi.

 

Przy wyłączeniu powierzchni leśnych pod realizację inwestycji drogowych bardzo ważnym zadaniem jest kompensacja wyciętej powierzchni. Zgodnie z decyzją środowiskową obowiązkiem wykonawcy jest dokonanie zalesień kompensacyjnych w stosunku 1:1.

 

Lasy Państwowe aktualnie realizują założenia Krajowego Programu Zwiększania Lesistości. Osoby zainteresowane sprzedażą lasów i gruntów przeznaczonych do zalesienia mogą kontaktować się z Nadleśnictwem Piaski.

 

W pobliżu miejsca wycinki przebiega ścieżka rowerowa łącząca Gostyń i Piaski. Apelujemy o ostrożność i stosowanie się do znaków ostrzegających przed pracami w lesie.

 

Przypomnijmy, w miejscu prowadzenia prac docelowo znajdować się będzie rozwiązanie komunikacyjne, które połączy budowaną obwodnicę z drogą krajową nr 12. Inwestycja ma zostać oddana do użytku w przyszłym roku.

Źródło: Starostwo Powiatowe w Gostyniu/ Nadleśnictwo PiaskiTworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również


CERMOTOR

mobilny żuraw gostyń

OKNA MARCINKOWSKI

reklama w internecie

POLUB NAS NA FACEBOOKU

reklama w sieci gazet

zamów reklamę