iGostyn.pl reklamy
PSP Gostyń

Wypadek z udziałem czterech samochodów, zaczęło się od zwierzyny leśnej

Zdjęcie: Facebook/OSP Borek Wielkopolski

5 listopada 2023 roku o godzinie 17:30 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Gostyniu wpłynęło zgłoszenie wypadku drogowym na drodze krajowej nr 12 w miejscowości Skokówko.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia pierwszych zastępów ustalono, że w zdarzeniu udział brały 4 samochody osobowe. Samochodami podróżowało łącznie 7 osób. Dwie z nich uwięzione były w pojeździe. Strażacy przy pomocy narzędzi hydraulicznych wykonali dostęp do osób poszkodowanych, następnie ewakuowali je na zewnątrz pojazdu i przekazali Zespołowi Ratownictwa Medycznego. Obecny na miejscu zdarzenia lekarz podjął decyzję o przetransportowaniu pięciu osób poszkodowanych do szpitala, w tym jedną z osób za pomocą śmigłowca LPR. Na miejscu wypadku obecna była grupa dochodzeniowo-śledcza Policji, która prowadziła działania mające na celu ustalenie okoliczności powstania zdarzenia. Po wykonaniu czynności przez policjantów strażacy usunęli samochody oraz resztki powypadkowe z jezdni.

W pierwszej fazie działań na miejscu akcji ratownikom pomagali żołnierze z 125 Batalionu Lekkiej Piechoty z Leszna, którzy najechali na wypadek i powiadomili służby ratownicze.

W działaniach udział wzięły: 2 zastępy JRG Gostyń, 2 zastępy OSP Borek Wlkp., 2 zastępy OSP Karolew, 3x ZRM, 1 x LPR oraz 4 radiowozy Policji.

Według ustaleń policji, wszystko zaczęło się od zderzenia ze zwierzyną leśną.

Źródło: KP PSP Gostyń/kpt. Łukasz Hajduk



pasek reklama



Czytaj również


WALBET

PIOTROWSCY - MAXSERWIS KROTOSZYN

mobilny żuraw gostyń

OKNA MARCINKOWSKI

reklama w internecie

POLUB NAS NA FACEBOOKU

reklama w sieci gazet

zamów reklamę