iGostyn.pl reklamy
Ciekawostki

Wyróżnienie dla Gostynia

Zdjęcie: gostyn.pl
Gmina Gostyń została wyróżniona Nagrodą Samorządową im. Norberta Barlickiego za 2021 rok. Nagrodę podczas uroczystej gali odebrał Jerzy Kulak burmistrz Gostynia.

Kapituła doceniła działania gminy Gostyń na 3 polachfinansów, ekologii i działań społecznych. 

- Nagroda została przyznana za odważne i odpowiedzialne podejście do finansów samorządu gminnego. Kapituła nagrody doceniła szereg decyzji dotyczących finansów samorządu tzn. zaplanowaną, wieloletnią pracę na rzecz oddłużenia gminy, która pozwala bezpiecznie i z optymizmem patrzeć w przyszłość. W 2010 roku , gdy Jerzy Kulak obejmował urząd burmistrza, zadłużenie gminy wynosiło ponad 25% dochodów, w tym roku wynosi tylko 6%, a planowane jest w kolejnych latach całkowite zredukowanie zadłużenia – wyjaśniła przyznanie nagrody gminie Gostyń kapituła nagrody.

 

Docenione zostały również działania samorządu w zakresie ekologii. Gostyń, jako jeden z nielicznych samorządów w Wielkopolsce już kilka lat temu uruchomił własny program dopłat do wymiany pieców na ekologiczne źródła ciepła. Co ważne, zgodnie z zapowiedziami burmistrza Kulaka program ten nie ma limitów finansowych, a wsparcie samorządu trafi do każdego chętnego mieszkańca. Dzięki temu wymieniono już kilkaset „kopciuchów’, poprawiając znacząco jakość powietrza w sezonie grzewczym. Samorząd gminy Gostyń dużą wagę przykłada do rewitalizacji terenów zielonych, a w ciągu ostatnich lat dokonano wielu nasadzeń drzew, w tym drzew miododajnych. Gostyń zachęca też mieszkańców do picia gostyńskiej kranówki (ograniczenie odpadów PET), ale także realizuje innowacyjne projekty, jak wykorzystanie farb antysmogowych do wykonania murali w mieście. 

 

- Jedną z pierwszych moich decyzji już w 2010 roku była rezygnacja  z zakupu tradycyjnego papieru, na rzecz papieru pochodzącego z recyklingu, który przez ostatnią dekadę był używany w Urzędzie Miejskim i stał się niejako znakiem rozpoznawczym samorządu gminy Gostyń. Samorządu świadomego, ekologicznego i innowacyjnego – podkreśla Jerzy Kulak.

Źródło: gostyn.plTworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również


CERMOTOR

mobilny żuraw gostyń

OKNA MARCINKOWSKI

reklama w internecie

POLUB NAS NA FACEBOOKU

reklama w sieci gazet

zamów reklamę