iGostyn.pl reklamy
Poradnik

Wyspa kuchenna – kiedy możemy się na nią zdecydować?

Wyspa kuchenna to element, który wielu z nas chciałby mieć. Warto jednak pamiętać o tym, że nie sprawdzi się we wszystkich wnętrzach.

Wyspa kuchenna powinna zapewniać swobodę poruszania się po pomieszczeniu. Nie może ich przytłaczać, co zdarza się w mniejszych przestrzeniach. Wyspa jest dobrym rozwiązaniem w kuchni otwartej, pozwala oddzielić część kuchenną od salonu. Odległość między wyspą a szafkami kuchennymi powinna wynosić jakieś 80-90 cm.

 

Jeśli planujemy siedzieć przy wyspie należy pamiętać o tym, żeby hokery ustawić od odsłoniętej części kuchni, a nie od strony szafek, co mogłoby utrudnić swobodne poruszanie się.

 

Najczęściej wyspa stosowana jest przy zabudowie kuchni w kształcie litery U. W przypadku mniejszej przestrzeni można zdecydować się na zabudowę w kształcie litery L. Przyjmuje się, że blat roboczy wyspy powinien mieć minimum 80 cm. Warto przy tym pamiętać, że jeśli wyspa ma pełnić rolę stołu, ma się w niej znajdować zlew, piekarnik, płyta grzewcza itp. konieczne będzie przeznaczenie większej przestrzeni.

 

W małych, zamkniętych kuchniach można pójść na kompromis i zdecydować się na półwysep.

 
Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również


OKNA MARCINKOWSKI

Materiały Budowlane Chodorowski

Kostka brukowa Gostyń


POLUB NAS NA FACEBOOKU

reklama w sieci gazet

zamów reklamę