iGostyn.pl reklamy
Z policji

Wystawiła odzież na sprzedaż, straciła 10 tys. zł

Zdjęcie: KPP Gostyń

Wystawiłeś przedmiot na sprzedaż na portalu ogłoszeniowym? Uważaj by nie paść ofiarą oszustów! Osoby rzekomo zainteresowane zakupem nawiązują korespondencję, wysyłają link do formularza, w którym jesteśmy proszeni o podanie danych wrażliwych. Oszuści będąc w posiadaniu danych umożliwiających logowanie do rachunku bankowego – wyprowadzają z niego pieniądze. W ten sposób pieniądze straciła 23-latka, która chciała sprzedać odzież.

23-latka z powiatu gostyńskiego wystawiła na sprzedaż odzież. Za pośrednictwem komunikatora portalu aukcyjnego skontaktowała się z nią osoba, która zadeklarowała chęć kupna wystawionego przedmiotu wraz z przesyłką. W jednej z wiadomości wysłała kobiecie link, który odesłał ją do logowania do bankowości elektronicznej. Okazało się, że umożliwiła oszustom wejście na jej rachunek bankowy, gdzie od razu zostało wykonanych kilka przelewów oraz wypłacono gotówkę przy użyciu kodu BLIK. Z konta 23-latki zniknęło 10 tys. złotych.

Ostrzegamy! pamiętaj o podstawowych środkach ostrożności. Nie wchodź w podejrzane linki, które żądają od nas danych z kart bankomatowych lub danych do logowania do kont osobistych! Oszust przechwytując dane do naszego konta może nim dowolnie zarządzać poprzez wypłatę gotówki, wykonanie przelewu czy zawarcie umowy kredytowej. Przestrzegamy również przed udostępnianiem kodów autoryzacji.

Źródło: KPP Gostyń

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również


OKNA MARCINKOWSKI

reklama w internecie

POLUB NAS NA FACEBOOKU

reklama w sieci gazet

CONDITOR UBEZPIECZENIA POGORZELA
zamów reklamę