iGostyn.pl reklamy
Gmina Gostyń

Wzrosła liczba zgonów, było też mniej urodzeń

W 2021 roku gostyński Urząd Stanu Cywilnego zarejestrował tyle samo ślubów co w roku poprzednim, mniej urodzeń dzieci, ale więcej zgonów.

W ubiegłym roku zarejestrowano 467 urodzeń, z czego 437 dotyczyło dzieci urodzonych w Gostyniu, a 30 to transkrypcje aktów z zagranicy. To zdecydowanie mniej niż rok wcześniej, kiedy na świat przyszły 664 maluchy, a także mniej niż dwa lata wcześniej kiedy w Gostyniu urodziło się 722 dzieci. Wśród noworodków, tak jak w ubiegłym roku, było zdecydowanie więcej chłopców (241), niż dziewczynek (192). Wśród imion rodzice najczęściej wybierali: Maja, Maria, Julia i Zuzanna dla dziewczynek oraz Wojciech, Nikodem, Szymon i Aleksander dla chłopców.

 

Gostyński Urząd Stanu Cywilnego zarejestrował w ubiegłym roku 611 zgonów: 605 zgonów na terenie gminy Gostyń, a 6 to transkrypcja aktu z zagranicy. Rok wcześniej USC sporządziło 458 aktów zgonu, z czego 1 to było wpisanie zagranicznego aktu zgonu do polskich ksiąg stanu cywilnego.

 

Zarejestrowano również 109 małżeństw. 104 śluby odbyły się na terenie gminy Gostyń, a 5 to transkrypcje aktów z zagranicy. Liczba zawartych małżeństw nie zmieniła się w porównaniu do roku 2020 kiedy na taki krok również zdecydowało się 109 par. Małżeństwa cywilne w roku 2021 stanowiły ponad 56% wszystkich zawieranych małżeństw, to więcej niż rok wcześniej (46%).

 

W 2021 r. Urząd Stanu Cywilnego w Gostyniu odnotował więcej rozwodów (45) niż rok wcześniej (37).

Źródło: gostyn.plpasek reklama


Czytaj również


WALBET

PIOTROWSCY - MAXSERWIS KROTOSZYN

mobilny żuraw gostyń

reklama w internecie

POLUB NAS NA FACEBOOKU

reklama w sieci gazet

zamów reklamę