iGostyn.pl reklamy
Poradnik

Z czego wybrać meble do ogrodu?

Wiosną i latem częściej spędzamy czas wolny na zewnątrz. Dobrze jest mieć miejsce, gdzie można usiąść i się zrelaksować. Z czego wybrać meble do ogrodu?

Do wyboru mamy kilka opcji - meble drewniane, meble metalowe, meble rattanowe, meble z technorattanu a nawet meble z betonu architektonicznego. 

 

Meble drewniane

Drewno jest uniwersalne, takie meble dopasują się do każdego ogrodu. Są na tyle wygodne, że nie potrzebują dodatkowych poduszek. Przede wszystkim należy pamiętać o ich impregnacji, którą po pewnym czasie należy powtórzyć. Są dość ciężkie, co może sprawiać problem w przypadku przestawiania w inne miejsce.

 

Meble metalowe 

Kolejną opcją są meble wykonane z metalu. Są odporne na warunki atmosferyczne i uszkodzenia mechaniczne. Nie wymagają częstej konserwacji. Znajdziemy zarówno modele w całości wykonane z metalu, jak i będące połączeniem kilku materiałów. Stalowe meble będą cięższe niż aluminiowe. Wpasują się zarówno w nowoczesne jak i klasyczne wnętrza.

 

Meble rattanowe

Rattan jest naturalnym materiałem, meble z niego wykonane przypominają wiklinę. Dobrze wpisują się w wiejskie klimaty. Niestety nie są odporne na warunki atmosferyczne - mogą blaknąć w słońcu. Zimą nie powinny być przechowywane na zewnątrz. Są lżejsze niż meble drewniane.

 

Meble z technorattanu

Meble z technorattanu są dość popularne. Polietylen to tworzywo sztuczne o strukturze rattanu. Nazywany jest właśnie technorattanem. Są trwalsze niż meble rattanowe, mają bardziej nowoczesne wzory.

 

Meble z betonu

Ich niewątpliwą zaletą jest odporność na warunki atmosferyczne. Mogą stać w wybranym miejscu przez cały rok. Prostota formy pozwoli na dopasowanie ich w różnych stylach ogrodów. Są łatwe w utrzymaniu i czyszczeniu.

 
Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również


OKNA MARCINKOWSKI

Materiały Budowlane Chodorowski

Kostka brukowa Gostyń


POLUB NAS NA FACEBOOKU

reklama w sieci gazet

zamów reklamę