iGostyn.pl reklamy
Z policji

Z ponad 2 promilami i sądowym zakazem

44-latek wsiadł za kierownicę osobówki i jeździł ulicami powiatu gostyńskiego mając ponad 2 promile alkoholu w organizmie i na koncie zakaz prowadzenia pojazdów. Dzięki czujności i zgłoszeniu przypadkowego świadka policjanci wyeliminowali potencjalne zagrożenie dla innych użytkowników dróg, a pijany kierowca nie uniknie odpowiedzialności.

Po godzinie 1.00 w niedzielę (19 listopada br.) dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Gostyniu został powiadomiony o kierującym Mercedesem, który prawdopodobnie jest nietrzeźwy.

Policjanci z Posterunku Policji w Krobi zatrzymali wskazanego w zgłoszeniu Mercedesa do kontroli drogowej w Gębicach. Pojazdem kierował 44-letni mieszkaniec powiatu gostyńskiego. Policjanci potwierdzili zgłoszenie, mężczyzna był nietrzeźwy. Alkomat wskazał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna miał także sądowy zakaz kierowania pojazdami wydany przez Sąd Rejonowy w Gostyniu.

44-latek odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz niestosowanie się do wyroku sądu. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Bez wątpliwości wzorowa postawa świadków pomogła uniknąć potencjalnego zagrożenia. To kolejny przypadek, gdzie dzięki reakcji innych osób został wyeliminowany z ruchu drogowego nietrzeźwy kierowca.

Źródło: KPP Gostyńpasek reklama


Czytaj również


WALBET

PIOTROWSCY - MAXSERWIS KROTOSZYN

mobilny żuraw gostyń

OKNA MARCINKOWSKI

reklama w internecie

POLUB NAS NA FACEBOOKU

reklama w sieci gazet

zamów reklamę