iGostyn.pl reklamy
Z powiatu

Z wizytą w powiecie gostyńskim

Zdjęcie: powiat.gostyn.pl/ Starostwo Powiatowe w Gostyniu

Czworo uczniów szkoły administracyjnej z powiatu Nordhausen przebywało na wizycie studyjnej w powiecie gostyńskim. Goście mieli okazję zapoznać się z funkcjonowaniem wydziałów Starostwa Powiatowego w Gostyniu, Powiatowego Urzędu Pracy, Domu Dziecka w Bodzewie oraz Środowiskowego Domu Samopomocy w Krobi. Zwiedzili także Krobię. Przyjazd zorganizowany został w ramach współpracy pomiędzy powiatami.

W przyszłości będą pracować w Starostwie Powiatowym w Nordhausen, aktualnie kształcą się w szkole administracyjnej i odbywają praktyki w urzędzie. Dzięki współpracy powiatu Nordhausen i powiatu gostyńskiego czworo uczniów niemieckiej szkoły administracyjnej miało okazję przyjrzeć się polskiemu systemowi administracji samorządowej.

Uczniowie zapoznali się z pracami wydziałów Starostwa: Wydziału Promocji i Rozwoju Powiatu, Wydziału Oświaty i Spraw Społecznych, Wydziału Komunikacji i Dróg oraz Wydziału Geodezji, Kartografii i Gospodarki Nieruchomościami. Spotkali się także z dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Gostyniu.

W czasie swojego pobytu mieli także okazję zobaczyć z bliska efekty rewitalizacji centrum Krobi.

Najwięcej emocji wywołała wizyta w Domu Dziecka w Bodzewie oraz Środowiskowym Domu Samopomocy w Krobi. W Bodzewie studenci wspólnie z wychowankami rozegrali mecz siatkówki i piłki nożnej. W ŚDS Krobia zapoznali się z funkcjonującymi w placówce pracowniami, w tym z nowoczesną salą doświadczania świata.

Czas pobytu delegacji niemieckiej wypełniony był także zajęciami integracyjnymi – rywalizacją na bowlingu oraz wspólnym ogniskiem w Krainie Orła Białego.

Wizyta uczniów z Niemiec była elementem współpracy pomiędzy powiatem gostyńskim a Nordhausen. Na początku czerwca w Niemczech podpisana została umowa partnerska między samorządami. Dokument będzie ponownie sygnowany w Polsce we wrześniu tego roku.

Źródło: powiat.gostyn.pl/ Starostwo Powiatowe w Gostyniupasek reklama


Czytaj również


WALBET

PIOTROWSCY - MAXSERWIS KROTOSZYN

mobilny żuraw gostyń

OKNA MARCINKOWSKI

reklama w internecie

POLUB NAS NA FACEBOOKU

reklama w sieci gazet

zamów reklamę