iGostyn.pl reklamy
Z policji

Za kierownicą z sądowym zakazem, pod wpływem alkoholu i narkotyków z amfetaminą w aucie

Nawet pięć lat pozbawienia wolności grozi 28-letniemu mieszkańcowi powiatu trzebnickiego, który pomimo zakazu sądowego, zdecydował się wsiąść za kierownicę samochodu. Na dodatek, jak ujawnili policjanci z Posterunku Policji w Poniecu, mężczyzna kierował pod wpływem alkoholu i narkotyków, a także przewoził w aucie amfetaminę.

28-latek z powiatu trzebnickiego mimo młodego wieku może pochwalić się długą listą przewinień. Zaczęło się od kontroli drogowej przeprowadzonej przez policjantów z Posterunku Policji w Poniecu. Mundurowi zatrzymali osobowe BMW, którym kierował 28-letni mężczyzna. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie 0,5 promila alkoholu. To był dopiero początek kłopotów młodego kierowcy. Okazało się bowiem, że mężczyzna posiada przy sobie narkotyki. Tester wykazał, że jest to amfetamina.

28-latek został poddany badaniom, które ujawniły w jego organizmie obecność narkotyków. Od kierującego BMW pobrano krew do dalszych badań.

Ponadto, po sprawdzeniu danych mężczyzny w systemach policyjnych, okazało się, że nie tylko prowadził on pojazd pod wpływem alkoholu i narkotyków, ale również naruszył aktywny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych, wydany przez Sąd Rejonowy w Rawiczu.

Sprawa znajdzie swój finał w sądzie, gdzie 28-latek odpowie za ujawnione przestępstwa i wykroczenia.

Źródło: KPP GostyńTworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również


CERMOTOR

mobilny żuraw gostyń

OKNA MARCINKOWSKI

reklama w internecie

POLUB NAS NA FACEBOOKU

reklama w sieci gazet

zamów reklamę