iGostyn.pl reklamy
Gmina Gostyń

Za nami remont „Piątki”

Zdjęcie: gostyn.pl

Na zewnątrz nowa, kolorowa elewacja, a w środku winda, zdroje wody pitnej i odświeżone klasy. Tak teraz wygląda gostyńska „Piątka”. 

Po trwającym ponad dwa lata remoncie dzieci kolejnej szkoły miejskiej uczą się w zdecydowanie lepszych warunkach, a sama szkoła jest w pełni przygotowana dla uczniów ze szczególnymi potrzebami.

Kompleksowy remont „Piątki” obejmował poza elewacją wymianę okien na energooszczędne. Budynek został ocieplony, by oszczędzić na gminnych rachunkach za ciepło. Wybudowano windę, odmalowano część sal lekcyjnych, wymieniono także drzwi. By zachęcić uczniów do picia „Gostyńskiej kranówki”, w szkole stanęły dwa zdrowe wody pitnej. Teraz dzieci mogą w szkole napełnić swoją butelkę lub napić się ze zdroju zdrowej „Gostyńskiej kranówki”. W ramach modernizacji gmina kupiła nowe pomoce dydaktyczne, w tym 20 tablic interatywnych.

- Dzieci są naszą przyszłością, dlatego konsekwentnie modernizujemy kolejne szkoły. Najpierw uczniowie z „Jedynki”, dzięki unijnemu dofinansowaniu zaczęli uczyć się w nowoczesnych warunkach, teraz dzieci z „Piątki” dzięki rządowemu wsparciu zyskały zmodernizowaną szkołę. Cieszę się, że korzystamy z każdej możliwości by nasze dzieciaki uczyły się w coraz lepszych warunkach – podsumowuje gminną inwestycję Jerzy Kulak burmistrz Gostynia.

Źródło: gostyn.plpasek reklama


Czytaj również


WALBET

PIOTROWSCY - MAXSERWIS KROTOSZYN

mobilny żuraw gostyń

OKNA MARCINKOWSKI

reklama w internecie

POLUB NAS NA FACEBOOKU

reklama w sieci gazet

zamów reklamę