iGostyn.pl reklamy
Gmina Gostyń

Zaadaptują budynek na cele kulturalne

Zdjęcie: gostyn.pl

55 tysięcy złotych dofinansowania z samorządu Województwa Wielkopolskiego w ramach Programu „Kulisy kultury” otrzyma gmina Gostyń na remont budynku przy ulicy Willowej 3a. Gostyński wniosek znalazł się wśród 37, które otrzymały wsparcie.

W ramach zadania Przystosowanie budynku byłego Środowiskowego Domu Samopomocy dla potrzeb sekcji artystycznych Gostyńskiego Ośrodka Kultury "Hutnik" planuje się przeprowadzenie remontu i przekształcenia budynku, w którym do tej pory znajdowała się siedziba Środowiskowego Domu Samopomocy. W ramach zadania powstaną minimum cztery nowe pracownie dla sekcji artystycznych Gostyńskiego Ośrodka Kultury „Hutnik”, z pełnym dostępem dla osób niepełnosprawnych. Adaptacja na cele kulturalne zakłada szereg prac wewnątrz obiektu, polegających na m.in. wyburzeniach i montażu ścian, pracach malarskich, murarskich i instalacyjnych oraz zakupie nowego wyposażenia. Całość inwestycji ma opiewać na ok. 90 tysięcy złotych.

Do nowej siedziby przeniesiona zostanie między innymi sekcja ceramiczna, dzięki czemu w zajęciach będzie mogło wziąć udział więcej osób, poprawi się bezpieczeństwo pracy oraz komfort pracy z piecem.

Przy ul Willowej powstanie także salka warsztatowa, w której będzie możliwe realizowanie multidyscyplinarnych działań warsztatowych, przewiduje się w niej realizację działań m.in. z zakresu savoir vivre i dziedzin okołokulinarnych. Powstanie także nowa pracownia plastyczna. Dzięki realizacji zadania powstanie przestrzeń dla Gostyńskiego Uniwersytetu Dzieci i Młodzieży, ta sekcja funkcjonuje w GOK „Hutnik” od czterech lat, skupia się na edukacji pozaformalnej, kreatywnym spędzaniu czasu. Do tej pory GUDiM nie posiadał swojego stałego miejsca spotkań.

Wniosek o dofinansowanie przygotował i będzie realizował Gostyński Ośrodek Kultury „Hutnik”. Program „Kulisy kultury”, na realizację którego przeznaczono 3 mln zł, ma podnieść atrakcyjność i funkcjonalność lokalnych instytucji, które służą prezentowaniu kultury artystycznej – koncertów, spektakli i spotkań ze sztuką.

Źródło: gostyn.plTworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również


CERMOTOR

mobilny żuraw gostyń

reklama w internecie

POLUB NAS NA FACEBOOKU

reklama w sieci gazet

zamów reklamę