iGostyn.pl reklamy
Gmina Krobia

Zabiegi mające na celu wyeliminowanie gąsienic kuprówki rudnicy

Zdjęcie: Facebook/Gmina Krobia

Jak podaje gmina Krobia, 6 - 8 maja br. planowane są zabiegi mające na celu wyeliminowanie gąsienic kuprówki rudnicy na terenach gminnych, w których często przebywają ludzie.

Dotyczy to parku w Krobi, a także drzew, na których zauważono w/w gąsienice przy ul. Harcerskiej w Krobi, w Chumiętkach (przy stawie) oraz przy szkole podstawowej w Krobi. Zostanie zastosowany biologiczny środek owadobójczy, ale mimo tego mieszkańcy proszeni są o zachowanie ostrożności i przestrzeganie umieszczonych w miejscu oprysku wskazówek.
 
Jednocześnie gmina zwraca się do mieszkańców z prośba o zachowanie ostrożności podczas spacerów i zabaw w miejscach zadrzewionych. Kuprówka rudnica jest owadem występującym głównie na drzewach liściastych, w tym na dębach i drzewach owocowych. Gąsienice pokryte są włoskami, z którymi kontakt spowodować może stany zapalne skóry, a nawet silne reakcje alergiczne.
 
Przeprowadzenie oprysków uzależnione jest od warunków pogodowych, a w przypadku konieczności zmiany terminu, również od dostępności podnośnika koszowego.
Źródło: Facebook/Gmina KrobiaTworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również


WALBET

PIOTROWSCY - MAXSERWIS KROTOSZYN

mobilny żuraw gostyń

OKNA MARCINKOWSKI

reklama w internecie

POLUB NAS NA FACEBOOKU

reklama w sieci gazet

zamów reklamę