iGostyn.pl reklamy
Z powiatu

Zabójstwo w Lipiu. Postanowieniem sądu mężczyzna trafi do zamkniętego zakładu psychiatrycznego

W styczniu 2022 roku, w Sądzie Okręgowym w Poznaniu złożono wniosek o umorzenie postępowania karnego prowadzonego przeciwko mieszkańcowi powiatu gostyńskiego podejrzanemu o zabójstwo, do którego doszło w miejscowości Lipie, z uwagi na stan niepoczytalności w momencie popełnienia czynu. 

Przypomnijmy, do tej wstrząsającej zbrodni doszło w niedzielę, 23 maja 2021 roku w miejscowości Lipie w gminie Piaski. O zabicie 67-letniej kobiety podejrzany był jej syn, wówczas 32-letni, któremu postawiono zarzuty. Jej ciało znaleziono w jednym z pomieszczeń gospodarczych. 

 

Mężczyzna wielokrotnie był hospitalizowany psychiatrycznie ze względu na rozpoznaną u niego chorobę. Zastosowano wobec niego areszt tymczasowy wraz z obserwacją psychiatryczną.

 

Jak poinformowała nas w lutym 2022 roku Prokuratura Rejonowa w Gostyniu, 14 stycznia 2022 roku złożono w Sądzie Okręgowym w Poznaniu III Wydział Karny wniosek o umorzenie postępowania karnego przeciwko Karolowi F., podejrzanemu o zabójstwo, wobec stwierdzenia, że podejrzany nie popełnił zarzucanego mu przestępstwa ze względu na stan niepoczytalności w chwili czynu. Kilkakrotnie sprawa była przekładana, ostatecznie postanowienie w tej sprawie zapadło 8 kwietnia 2022 roku.

 

- Zapadło postanowienie sądu 8 kwietnia 2022 roku i to jest postanowienie, w którym sąd zastosował wobec oskarżonego środek zabezpieczający w postaci umieszczenia w zamkniętym zakładzie psychiatrycznym - wyjaśnia SSO Aleksander Brzozowski, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Poznaniu. 

 
Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również


CERMOTOR

mobilny żuraw gostyń

OKNA MARCINKOWSKI

reklama w internecie

POLUB NAS NA FACEBOOKU

reklama w sieci gazet

zamów reklamę