iGostyn.pl reklamy
Z policji

Zaczęło się od przekroczenia prędkości...

Przekroczył dozwoloną prędkość, nie zatrzymał się do kontroli drogowej, używał tablicy rejestracyjnej przypisanej do innego pojazdu... Lista przewinień 41-latka jest długa, a wszystko zaczęło się od przekroczenia prędkości o 16 km/h…

Policjanci z gostyńskiej drogówki prowadzili kontrolę prędkości w miejscowości Dzięczyna. Na radar „wpadł” kierujący fordem, który jechał z prędkością 66 km/h. Mężczyzna zignorował sygnał do zatrzymania. Początkowo zwolnił po czym odjechał, nie zatrzymując pojazdu. Funkcjonariusze ruszyli za nim w pościg.
 
Za kierownicą Forda siedział 41-letni mieszkaniec powiatu gostyńskiego. Pojazd, którym się poruszał, nie posiadał ubezpieczenia OC i był niedopuszczony do ruchu. Dodatkowo używał tablic rejestracyjnych nieprzypisanych do tego pojazdu – co jest przestępstwem zagrożonym karą do 5 lat pozbawienia wolności.
 
41-latek powiedział policjantom, że jechał do lakiernika. Ford nie został jeszcze zarejestrowany więc tablice rejestracyjne zabrał z innego swojego samochodu.
 
Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy. 41-latek odpowie przed sądem za popełnione wykroczenia:
  • przekroczenie prędkości,
  • niestosowanie się do sygnału zatrzymania pojazdu wydawanego przez umundurowanego policjanta w celu uniknięcia kontroli,
  • brak aktualnego ubezpieczenia OC pojazdu,
  • poruszanie się pojazdem niedopuszczonym do ruchu;
za co grozi mu kara grzywny, aresztu oraz zakaz kierowania pojazdami.
 
Mężczyzna odpowie także za używanie tablicy przypisanej do innego pojazdu, co jest przestępstwem. Sąd może wymierzyć za to karę od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

 

Źródło: KPP Gostyńpasek reklama


Czytaj również


WALBET

PIOTROWSCY - MAXSERWIS KROTOSZYN

mobilny żuraw gostyń

OKNA MARCINKOWSKI

reklama w internecie

POLUB NAS NA FACEBOOKU

reklama w sieci gazet

zamów reklamę