iGostyn.pl reklamy
Z gminy

Zajęcia terapeutyczne z alpakami

Zdjęcie: gostyn.pl

W środę 13 lipca 2022 roku odbył się pierwszy jednodniowy turnus terapeutyczny dla dzieci i młodzieży z gminy Gostyń.

W ramach realizacji zadania, dzieci i młodzież, wraz z opiekunami, udały się na zajęcia z alpakami. Zwierzęta te oddziałują na osoby biorące udział w zajęciach w sferze czuciowej, psychicznej i sensorycznej. Ponadto na uczestników turnusu czekał szereg zajęć integracyjnych i animacyjnych, w tym zajęcia plastyczne, w których wykorzystana została wełna alpak, przygotowywanie karmy dla zwierząt oraz wejście do zagrody i karmienie zwierząt (owce, alpaki, daniele, kuce). Dodatkowo dzieci i młodzież wzięły udział w warsztatach eksperymentalno–naukowych oraz aktywnie spędziły czas w parku linowym, pokonując przeszkody wraz ze ścieżką edukacyjną.

 

Realizacja turnusu miała również za zadnie uzyskanie wsparcia psychologicznego oraz otwarcie młodych ludzi na relacje z innymi oraz naukę umiejętności wsparcia przez rówieśników w sytuacjach kryzysowych.

 

Zadanie realizowane jest w ramach programu „Razem możemy więcej – zamknijmy drzwi przed depresją – edycja II” finansowanego z programu z zakresu pomocy osobom  z zaburzeniami psychicznymi pod nazwą „Od zależności ku samodzielności – edycja 2022” Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej.

Źródło: gostyn.pl

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również


OKNA MARCINKOWSKI

reklama w internecie

POLUB NAS NA FACEBOOKU

reklama w sieci gazet

CONDITOR UBEZPIECZENIA POGORZELA
zamów reklamę