iGostyn.pl reklamy
Krobia

Zapukają do drzwi

Zdjęcie: Archiwum
Wzorem lat ubiegłych, do końca lutego br. dziewięciu pracowników Urzędu Miejskiego w Krobi doręczy mieszkańcom Krobi i Pudliszek decyzje podatkowe dotyczące podatku od nieruchomości, rolnego i leśnego.

Zgodnie z art. 144 Ordynacji podatkowej organ podatkowy doręcza pisma za pokwitowaniem, za pośrednictwem operatora pocztowego, pracowników urzędu obsługującego ten organ, funkcjonariuszy lub upoważnionych pracowników innego organu podatkowego bądź też przez organy lub osoby uprawnione do tego na podstawie odrębnych przepisów.

 

W przypadku gdy organem podatkowym jest wójt, burmistrz lub prezydent miasta, pisma doręczać może także sołtys, co też się stanie w przypadku mieszkańców sołectw z terenu gminy Krobia (poza Pudliszkami, gdzie jak wspomniano powyżej decyzje dostarczą pracownicy krobskiego magistratu). Przypomnijmy w tym miejscu również, że doręczanie korespondencji przez urzędników jest realizowane od kilku lat. Takie rozwiązanie przyczynia się do oszczędności w wydatkowaniu środków publicznych i ma związek z realizacją zasady celowości i oszczędności, którą na organy administracji publicznej nakłada ustawa o finansach publicznych. W myśl tych zapisów samorząd zobowiązany jest do optymalnego doboru metod i środków służących do osiągania zakładanych celów, a także do optymalizacji wydatków w sposób umożliwiający terminową realizację zadań. Mówiąc najprościej, dostarczenie korespondencji przez pracowników Urzędu Miejskiego w Krobi jest korzystniejsze finansowo i generuje niższe koszty niż ta sama usługa świadczona chociażby przez operatora pocztowego.

Źródło: Gmina Krobia/FacebookTworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również


WALBET

PIOTROWSCY - MAXSERWIS KROTOSZYN

mobilny żuraw gostyń

OKNA MARCINKOWSKI

reklama w internecie

POLUB NAS NA FACEBOOKU

reklama w sieci gazet

zamów reklamę